Augustowskie Centrum Edukacyjne znalazło się w gronie 30 laureatów ogólnopolskiego konkursu „PROJEKT: SZKOŁA!”, organizowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Eurpejskich”.

Grafika: gov.pl

Założeniem projektu było zachęcenie uczniów do angażowania się w rozwój swoich miejscowości. W ramach kampanii zgłoszone placówki otrzymały pakiet materiałów edukacyjnych (w tym gry planszowe i broszury), na podstawie których przeprowadzane były tytułowe „Lekcje o Funduszach Europejskich”. Tematem przewodnim tegorocznej edycji był rozwój lokalny. Uczniowie dowiedzieli się czym jest rozwój lokalny, w jaki sposób rozwijają się ich miejscowości, a także poznali sposoby wyrażania swoich potrzeb jako mieszkańcy.  Nauczyciele, którzy prowadzili w placówkach zajęcia, mogli wraz z uczniami wziąć udział w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!”, w którym należało zgłosić ciekawy pomysł na inwestycję w szkole lub jej okolicy. Projekty mogły dotyczyć różnych zagadnień.

ACE przygotowało zwycięski projekt pt. „Ogródek ekologiczno-edukacyjny w Augustowskim Centrum Edukacyjnym położony w centrum placu szkolnego przy pomniku Patrona – Zdobywcom Monte Cassino w rocznicę bitwy”. Dzięki zaangażowaniu nauczycielki historii Pani Jadwigi Motuk oraz uczniów, którzy pracowali z nią nad projektem – do ACE trafi nagroda w postaci monitora interaktywnego w komplecie z głośnikami. Organizatorzy nie zapomnieli również o zaangażowaniu nauczyciela prowadzącego, który otrzyma nagrodę rzeczową.

Pełną listę zwycięzców, a także informacje o projekcie można znaleźć na stronie www.

|Starostwo Powiatowe W Augustowie