Augustowskie Placówki Kultury zapraszają Dzieci z Augustowa i okolic w wieku od 7 lat do wzięcia udziału w fantastycznym projekcie „Augustów jak malowany- malowany historią” *.

Nasze przedsięwzięcie to cykl bezpłatnych plenerów malarskich w miejscach już nieistniejących lub pełniących teraz inną funkcję niż kiedyś. Plenery połączone będą z opowieściami o danych miejscach snutymi przez Panie z Muzeum Ziemi Augustowskiej – Anię Guzewicz, Małgosię Kuklińską i Patrycję Kopiczko. Plenerami i opieką artystyczną zajmą się: plastyczka Miejskiego Domu Kultury Renata Rybsztat, Izabela Cembor oraz Ewa Kuryło, plastyczka ze Szkoły Podstawowej numer 2 w Augustowie.

Projekt realizowany jest we współpracy z Muzeum Ziemi Augustowskiej oraz Szkołą Podstawową numer 2 imienia Zygmunta Augusta w Augustowie. Od samego początku w jego realizację zaangażowane są dzieci – uczniowie SP2, wraz z opiekunką Ewą Kuryło.

Uczestnictwo w kulturze regionu potrafi integrować, a nasze wydarzenie ze względu na podejmowaną tematykę, wzmocni poczucie wspólnoty i pokaże, że dziedziny nauki i sztuki mogą się przenikać, że nie ma żadnych barier i że wszystko jest ciągłością – nasze życie i historia, którą tworzyli nasi przodkowie i my sami tworzymy. Przenikanie starego i nowego, przeszłości i teraźniejszości, historii i sztuki… Jest to szczególnie ważne, ponieważ odbiorcami proponowanych wydarzeń będą nie tylko mieszkańcy Augustowa, ale także okolic.

Celem głównym projektu jest wzmocnienie poczucia tożsamości lokalnej dzieci i młodzieży poprzez realizację działań krajoznawczo-historyczno-artystycznych, ponadto:

Przewidywane rezultaty wynikające z realizacji projektu:

*Projekt realizowany jest jako inicjatywa lokalna w ramach zadania „Przystań lokalnie” współfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury z Programu „Kultura-Interwencje. Edycja 2022” oraz środków Województwa Podlaskiego.

Harmonogram zajęć i wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na plakacie. Pojedyncze wydarzenia będziemy opisywać wkrótce.

Zatem, Dzieciaki, chwytajcie za pędzle i ruszajcie z nami w miasto!

APK