Augustowskie Placówki Kultury zapraszają na kolejną edycję Augustynek – kiermaszu rękodzieła.

Już w weekend 6 i 7 sierpnia, w sobotę w godzinach od 10:00 do 17:00, a w niedzielę od 10:00 do 16:00 Rynek Zygmunta Augusta w Augustowie, jak co roku o tej porze, stanie się prawdziwym rękodzielniczym centrum województwa podlaskiego – ręcznie robiona biżuteria, ceramika, tkaniny, poduszki, maskotki i inne cieszące oko i duszę drobiazgi wykonane ręcznie, według autorskich pomysłów. Wszystko to, uzupełnione o regionalne wyroby spożywcze, stanie się głównym punktem programu Augustynek.

Ale to, oczywiście, nie wszystko!

W sobotę o godz. 12:00, tuż po oficjalnym otwarciu kiermaszu rozpocznie się także Podlaski Piknik Rodzinny w Augustowie, pod patronatem marszałka Województwa Podlaskiego, a wraz z nim darmowe atrakcje dla dzieci i całych rodzin!

Muzycznym akcentem pierwszego kiermaszowego dnia będzie koncert zespołu Klezmafour, który rozpocznie się o godz. 14:30.

Niedzielne buszowanie po straganach i stoiskach od godz. 12:00 umilać nam będzie piosenka żeglarska w wykonaniu Duetu z Przypadku i Załogi Dr Bryga. Wtedy również najmłodsi będą mogli zajrzeć do plastycznego kącika dla dzieci.

W pierwszy weekend sierpnia, zatem każdy i Mały, i Duży znajdzie pod Kolumną Zygmunta Augusta coś dla siebie! A wszystko w sympatycznej, rodzinnej i bardzo kreatywnej atmosferze – bądźcie z nami. Augustynkowych szczegółów szukajcie na plakatach oraz w informacjach promocyjnych Podlaskiego Pikniku Rodzinnego w Augustowie, które już niebawem.

Zarówno na Augustynki, jak i na Piknik – wstęp wolny.

Zapraszamy- APK

Klezmafour – klezmersko-bałkański turbofolk. Zespół rozpięty pomiędzy Lubelszczyzną, Mazowszem a Podlasiem i właśnie z klezmerskiej tradycji tego regionu czerpie swoje inspiracje. Podchodzi do nich jednak w sposób zupełnie nowatorski, z punk rockową wręcz energią i bałkańskim szaleństwem. Jest laureatem dwóch nagród niezwykle prestiżowego International Jewish Music Festival 2010 w Amsterdamie. Wygrana zaowocowała świetnie przyjętą trasą po USA i Kanadzie, gdzie występowali przed kilkutysięczną publicznością u boku takich sław jak Balkan Beat Box, jak również licznymi festiwalami za granicą. Międzynarodowe osiągnięcia zaowocowały zasileniem szeregów impresariatu i wydawnictwa Karrot Kommando obok tak znanych grup jak Kapela ze Wsi Warszawa, R.U.T.A., Żywiołak czy Vavamuffin.

Załoga dr. Bryga – grają rock marynistyczny z elementami innych gatunków muzycznych takich jak szanty, folk-rock, reggae czy punk rock. Koncerty to dla nich zabawa muzyką. Do ważniejszych wydarzeń w swojej historii formacja zaliczyć może zajęcie II miejsca na Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Kopyść w Białymstoku w 2008 roku, Nagrodę Publiczności i Nagrodę dla Instrumentalisty (Dominika) na Festiwalu Rock Szanty Serwy 2009 oraz Nagrodę Publiczności w I Konkursie Videoclipów Szantowych Shantoclip 2012. Niemniej ważne były też wystąpienia dla TVP Polonia, TVP INFO, TVP1 w programie ‘Kawa czy herbata’ oraz kilkukrotne emisje radiowe w lokalnych rozgłośniach. Od 2008 roku zespół jest gościem wielu koncertów finałowych festiwali szantowych.