Za nami weekend pełen wrażeń. Przez trzy dni wspólnie bawiliśmy się podczas tegorocznych obchodów Dni Augustowa. Przygotowaliśmy dla Was program wydarzeń, w którym każdy znalazł coś dla siebie. Finałowy koncert gwiazdy wybranej przez mieszkańców zgromadził na Rynku Zygmunta Augusta tysiące augustowian. W ciągu kilku dni zobaczyliśmy się z Królem Zygmuntem Augustem, bawiliśmy się z dziećmi na dmuchanych zjeżdżalniach, biliśmy brawo mieszkańcom odznaczonym medalami za zasługi dla miasta oraz świętowaliśmy w rytm muzyki kilku gwiazd!  

Wizyta ważnego gościa 

W piątek nasze miasto odwiedził sam Król Zygmunt August! To właśnie od wizyty założyciela Augustowa tradycyjnie zaczynamy wielkie świętowanie. Król oraz Barbara Radziwiłówna podbili serca mieszkańców, którzy chętnie robili sobie z nimi pamiątkowe fotografie. Wieczorna zabawa w rytmie przebojów The Beatles była możliwa dzięki zespołowi THE BACKWARDS. Odpowiednia charakteryzacja oraz znane przeboje przeniosły nas w lata 60. Ten dzień był pełną atrakcji podróżą w czasie.

Dziecięca radość

Sobotnie świętowanie należało do najmłodszych. Po raz pierwszy połączyliśmy obchody Dnia Dziecka i Dni Augustowa. Na hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 4 dzieci spędziły cały dzień na beztroskiej zabawie, w którą włączali się także rodzice. Dmuchańce, malowanie twarzy, wata cukrowa i popcorn przemówiły do młodych Augustowian. Wrażenie zrobiły także pokazy mężczyzny na szczudłach, magika oraz konkursy dla małych kowboi i kowbojek.

W międzyczasie na Sali Widowiskowej w APK odbyło się uroczyste wręczenie Medali „Za zasługi dla miasta Augustowa”. Medale zostały wręczone uzdolnionej grupie młodzieży z Zespołu Tańca Ludowego „Bystry”, którzy reprezentują miasto na szczeblu ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Odznaczenie trafiło także do Instytutu Pileckiego, który dba o podtrzymywanie pamięci o ofiarach Obławy Augustowskiej. 

Wielki finał

Cóż to był za dzień…

Na występ gwiazdy Dni Augustowa czekało wielu! Mało kto spodziewał się jednak, że na niedzielnym koncercie aż tyle osób pojawi się w sercu Augustowa. Mocne rockowe brzmienie i wybrany przez mieszkańców zespół Lady Pank przyciągnęły na Rynek Zygmunta Augusta tysiące mieszkańców. Zespół stanął na wysokości zadania i porwał publikę do wspólnej zabawy. Wybrzmiały hity takie jak: „Zawsze tam, gdzie Ty” czy „Kryzysowa Narzeczona”. To jeden z większych koncertów, które odbyły się w Augustowie – zarówno pod względem frekwencji, jak i energii występujących oraz publiki.

Dni Augustowa już za nami, ale kalendarz imprez na sezon pęka w szwach. Jedno jest pewne – przed nami pełne atrakcji augustowskie lato.

Fot. UM w Augustowie

[*as] Urząd Miejski w Augustowie


Więcej zdjęć można obejrzeć w galeriach pod linkami niżej:

Dni Augustowa 2022 – Oficjalne otwarcie

Dni Augustowa 2022 – Koncert THE BACKWARDS

Dni Augustowa 2022 – Uroczyste wręczenie Medali „Za zasługi dla miasta Augustowa”.

Dni Augustowa 2022 – Koncert Lady Pank