Podczas wczorajszej (4.01) konferencji prasowej Tadeusz Jaworski – jeden z pomysłodawców utworzenia parku przekonywał, że rada miejska nie miała racji.

zdjęcie: protest mieszkańców, konferencja prasowa, fot. arch.augustow.org

– Wizualizacje, które dołączyliśmy do dokumentu były jedynie przykładowe. Wszystkie tego typu sprawy powierzymy fachowcom, którzy opracują dobry projekt. Nasza uchwała była zgodna z prawem. Przedstawiliśmy w niej teren, którego to dotyczy oraz cel, na jaki chcemy go przeznaczyć.  Wskazaliśmy również źródło finansowania i to, kto jest odpowiedzialny za wykonanie. Oczywiście, spróbujemy na tej podstawie zaskarżyć tę decyzję radnych do wojewody.

Tadeusza Jaworskiego zbulwersowała też publikacja, jaka na ten temat ukazała się na stronie internetowej urzędu miejskiego. Jak twierdzi, to manipulacja i nieprawda.

– Moim zdaniem, ten artykuł jest bardzo stronniczy. Pisząc go nikt nas nie pytał o zdanie i co my o tym sądzimy. Są tam cytowane jedynie wypowiedzi np. pani prawnik lub pana zastępcy burmistrza. Przedstawia on nas niemal jak jakichś oszołomów, ponieważ tylko my chcemy tam parku, a reszta społeczeństwa nie. 

Przypomnijmy, że władze miejskie planują, aby zamiast parku powstał hotel. 

| red: mik

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalk