W weekend augustowscy policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców. Niechlubnym rekordzistą okazał się 40-letni kierowca volkswagena. Badanie alkomatem mężczyzny wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP w Augustowie

W weekend na terenie powiatu augustowskiego, policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich wpadł w ręce policjantów z augustowskiej drogówki w piątek po 11. Badanie alkomatem 67-latniego rowerzysty wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

W sobotę po 15, w gminie Augustów mundurowi zatrzymali niechlubnego rekordzistę weekendu. 40-letni kierowca volkswagena wpadł, bo nie był w stanie utrzymać prostego toru jazdy. Badanie alkomatem 40-latka wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna od razu stracił prawo jazdy.

Natomiast w niedzielę rano na ulicy Armii Krajowej w Augustowie, mundurowi zatrzymali 38-letniego obywatela Litwy. Badanie alkomatem kierowcy opla wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu, a jego pojazd na policyjny parking.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwi kierowcy są wciąż dużym zagrożeniem na drogach. Aby eliminować takie zagrożenia, potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na dalszą jazdę. Dlatego jeżeli masz podejrzenie, że jadący przed Tobą kierowca jest nietrzeźwy, natychmiast poinformuj o tym najbliższą jednostkę Policji. We wskazane miejsce natychmiast zostanie skierowany patrol.

|https://augustow.policja.gov.pl/