Nasi młodzi sportowcy najlepsi w województwie! Inauguracja nowego sezonu sportowej rywalizacji szkół z województwa podlaskiego odbyła się na Stadionie Lekkoatletycznym w Białymstoku. Uroczystość połączono z podsumowaniem sezonu 2020/2021, podczas której Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk odebrał puchar dla najlepszego miasta. Augustów okazał się miastem z najlepszymi sportowo szkołami. To wielki sukces naszych sportowców i trenerów. Gratulacje!

Augustów najlepszy w województwie podlaskim

Symboliczne zapalenie znicza na Stadionie Lekkoatletycznym BOSiR w Białymstoku rozpoczęło nowy sezon rozgrywek Współzawodnictwa Sportowego Szkół z województwa podlaskiego. Podczas imprezy uhonorowano najlepszych poprzedniego sezonu.

W zawodach wzięło udział łącznie 389 szkół. Wyróżniono sześć najlepszych powiatów oraz osiem najlepszych miast i gmin. Najlepsi w klasyfikacji generalnej okazali się nasi augustowscy sportowcy.

Na uroczystości obecny był Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk, który odebrał puchar dla najlepszego miasta.

– Kolejny wielki powód do dumy. Augustów jest najlepszy w rywalizacji sportowej szkół podstawowych w województwie podlaskim. Jestem dumny z naszych dzieci i trenerów z miejskich szkół. Ten puchar to nagroda dla naszych sportowców za ciężką pracę i zaangażowanie, które zaowocowało sukcesem. Mamy w Augustowie wielkie sportowe talenty. Pokazują to świetne rezultaty na poziomie edukacji w szkołach podstawowych. Gratulacje. – powiedział Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk.
 

389 szkół w rywalizacji. Najlepsze te z Augustowa

Augustowscy sportowcy corocznie biorą udział w rywalizacji Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół. Organizatorem turnieju jest Podlaski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy.

Zawody odbywają się w trzech kategoriach wiekowych:

  • Igrzyska Dzieci – klasy IV-VI szkoły podstawowej,
  • Igrzyska Młodzieży Szkolnej – klasy VII-VIII szkoły podstawowej,
  • Licealiada – szkoły ponadpodstawowe.

Łącznie w rozgrywkach sezonu 2020/2021 wzięło udział 389 szkół. Pierwsze miejsce Augustowa w klasyfikacji generalnej to wielki sukces naszych sportowców i trenerów. Gratulujemy i życzymy sukcesów w nowo rozpoczętym sezonie!

Fot. UM w Augustowie

[*as] Urząd Miejski w Augustowie