Zastanawiają się nad tym miejscowi radni. Obecnie strefa obowiązuje na 17 ulicach w centrum oraz na parkingu przy targowicy.

Czy w Augustowie należy rozszerzyć strefę płatnego parkowania? – relacja Marty Sołtys

Radna Aleksandra Sigillewska podczas ostatniej sesji proponowała, by objąć nią również ulicę Rybacką.

– Ulica Rybacka szczególnie nadaje się na strefę płatnego parkowania. Przede wszystkim korzystają z tych parkingów turyści. Tam przebywa najwięcej ludzi, w tym właśnie przyjezdni.  

Z kolei radny Mieczysław Szczerbakow był zdania, że strefę należy poszerzyć o parkingi przy miejskiej plaży. 

– Jeśli chcecie brać pieniądze od turystów, to mamy tyle parkingów przy Molo Radiowej Trójki i plaży POSTiW. Tam są prawie sami przyjezdni, a nikt nie płaci. W innych miejscowościach, gdzie nie stanąłbym – czy przy samym morzu, czy dalej – to muszę uiszczać opłatę. A u nas nie trzeba. 

Zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz przyznał, że otrzymuje głosy od mieszkańców, mówiące o potrzebie poszerzenia strefy płatnego parkowania. 

– Chociażby przy pływalni. Tam korzystający z niej narzekają, że parking jest zastawiony przez mieszkańców okolicznych bloków. Samochody stoją nawet przez cały dzień lub dwa nieruszane. Dyrekcja Centrum Sportu i Rekreacji zajęła się już tym tematem. 

Radny Tomasz Dobkowski zwrócił natomiast uwagę na problem z parkowaniem pod urzędem miasta. 

– Od tygodnia jak przyjeżdżam pod ratusz, to widzę, że brakuje tu miejsc. Bardzo duży parking, który powstał w centrum miasta już jest pełny. Ludzie, którzy pracują w obrębie nawet 500-700 metrów stawiają swoje samochody na cały dzień. Jeżeli ten trend będzie się utrzymywał, to być może i pod urzędem będziemy musieli zrobić płatną strefę. 

Wśród radnych pojawiły się również głosy, by zlikwidować płatną strefę przy miejskiej targowicy.

| red: mik

autor: Marta Sołtys/https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki