Teren ma być przeznaczony na działalność przemysłową.

Mówi kierownik wydziału spraw społecznych i administracyjnych urzędu miejskiego Michał Kotarski. 

–  Ten teren znajduje się w pobliżu dużego zakładu przemysłowego oraz spółki Wodociągi i Kanalizacje Miejskie. Obecnie nie pełni funkcji, jaka jest przypisana do osiedla Uzdrowisko. Właśnie dlatego taka jest decyzja miasta. Będzie teraz częścią osiedla Wschód. Chcemy przez to umożliwić rozwój tego obszaru oraz powstanie w Augustowie nowych miejsc pracy.


W sprawie zmiany granic osiedli, czyli powiększenia osiedla Wschód i pomniejszenia osiedla Uzdrowisko, mają się jeszcze wypowiedzieć mieszkańcy podczas konsultacji społecznych. 

– Konsultacje odbędą się od 29 września do 5 października. Formularze można zgłaszać drogą e-mailową i wysyłać go na adres: konsultacje.planowanie@urzad.augustow.pl  oraz składać tradycyjnie w naszym biurze obsługi klienta. Tam również można otrzymać wydrukowany kwestionariusz. Zachęcam także mieszkańców do odwiedzania naszego biuletynu informacji publicznej, gdzie dostępne są dokumenty dotyczące konsultacji. 

Jak wynika z naszych informacji, rozbudową swojego zakładu zainteresowana jest leżąca w pobliżu 18-hektarowej działki firma British American Tobacco. 

| red: mik

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki