Trwa budowa Centrum Aktywności Seniorów w Augustowie, który zapewni możliwość aktywnego spędzania czasu dla osób w wieku 60+. Budynek kompletnie zmieni swoje oblicze. Zostanie rozbudowany, pojawią się nowe pomieszczenia, będzie przyjazny i w pełni dostosowany do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.

BUDOWA DOMU SENIORA RUSZYŁA

Prace budowlane ruszyły. Budowę wizytował Burmistrz Mirosław Karolczuk. Nowoczesny obiekt zostanie oddany do użytku jeszcze w tym roku.

Nowe oblicze

Augustowski Dom Seniora powstaje w generalnie przebudowanym, drewnianym obiekcie w centrum Augustowa przy ul. Hożej, tuż obok nowego Ratusza. To właśnie w tym miejscu seniorzy będą spotykać się podczas wspólnych aktywności.


 Zgodnie z projektem, trwają roboty rozbiórkowe ścian działowych i innych elementów w złym stanie technicznym. Kompletnie zmienią się parametry użytkowe i techniczne istniejącego obiektu, który zostanie rozbudowany o kolejne pomieszczenia. Będzie to nowoczesny obiekt, w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych, o ograniczonej możliwości poruszania się.

zdjęcia UM w Augustowie

Zakończenie budowy jeszcze w tym roku

Projekt Domu Seniora zakłada stworzenie przyjaznej przestrzeni do spotkań, gabinetu konsultacji oraz wszelkich udogodnień służących seniorom. Na posesji powstanie też przestrzeń umożliwiające spotkania i aktywności na świeżym powietrzu.

Wykonawca rozpoczął prace budowlane natychmiast po podpisaniu umowy w końcówce marca. Zgodnie z umową, inwestycja zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku.

(*as) Urząd Miejski w Augustowie