W zimowy śnieżny, mroźny wieczór nie ma nic lepszego niż pokrzepiający film z przepięknymi zdjęciami i Joaquinem Phoenixem w roli głównej – DKF KINOCHŁON zaprasza do kina!

W poniedziałek 7 lutego 2022 o godz. 18:30 w augustowskim kinie Iskra (ul. 3 Maja 38) rozpoczniemy seans najnowszego filmu Mike’a Millsa pt. „C’mon C’mon”, podbijającego serca widowni na całym świecie, a po projekcji spotkamy się z Maciejem Białousem, który pomoże nam odkryć w tym obrazie wszystko, co najpiękniejsze.

Na ekranie zobaczymy Johnny’ego (Joaquin Phoenix), dziennikarza radiowego, przemierzającego kraj i zadającego dzieciom pytania dotyczące ich życia. Kiedy jego siostra, Viv, prosi go o chwilową pomoc w opiece nad jej synem, Jesse’em, Johnny proponuje zabranie siostrzeńca na kilka dni do Nowego Jorku. Wspólna podróż okaże się lekcją cierpliwości, odpowiedzialności i zwyczajnie: dorosłości, której dziennikarz dotąd unikał.

Fantastyczne kreacje aktorskie – czarujący Woody Norman jako Jessie i genialny Joaquin Phoenix, który w C’mon C’mon zagrał swoją pierwszą od czasów Jokera rolę – to niewątpliwie mocne strony tego kameralnego, czarno-białego filmu o potrzebie komunikacji i wyrażaniu własnych uczuć.

Prelekcję przed seansem i dyskusję po projekcji moderować będzie przyjaciel Kinochłona – dr Maciej Białous z Instytutu Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku, wolontariusz Fundacji UwB. W pracy naukowej zajmuje się między innymi socjologią filmu. Ale nie tylko – fascynuje go także pamięć zbiorowa, polityka pamięci, socjologia kultury, socjologia filmu, przestrzeń miejska.

Przyjmijcie Państwo nasze zaproszenie do kina i bądźcie z nami w przyszły poniedziałek.

Do zobaczenia!

APK – DKF KINOCHŁON

– – –

Cennik biletów:

Bilet na pokaz: 15 zł

Karnet na cztery pokazy: 50 zł (ważny przez pół roku)

Sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”.