Zarezerwujcie sobie czas na weekend w Augustowie! Przed nami Dni Augustowa 2022. Koncerty, atrakcje dla dzieci, wystawy i wiele więcej. Będzie się działo. Trzydniowe świętowanie zaczynamy już w najbliższy piątek.

Tradycji musi stać się zadość

Dni Augustowa zaczną się w piątek 27 maja już o godzinie 15.00. Rozpoczynamy otwarciem wystawy exlibrisów z kolekcji Juliusza Szczęsnego Batury, którego zbiór dzieł można będzie podziwiać na korytarzach Urzędu Miejskiego. Główny punkt piątkowych uroczystości, to godzina 18:00 na Rynku Zygmunta Augusta. Król Zygmunt August ponownie przekaże nam prawa miejskie. Przypomnimy sobie historię powstania naszego Augustowa. Dzień zakończy się częścią artystyczną – najpierw wystąpią wykonawcy z Augustowa, a o godzinie 20:00 zespół „The Backwards” wprawi nas w imprezowy nastrój przypominając największe przeboje Beatelsów.

Dzień dla najmłodszych

Sobota będzie dniem świętowania dla najmłodszych! Obchody Dni Augustowa pierwszy raz połączyliśmy ze zbliżającym się Dniem Dziecka. Na Błoniach pojawią się ogromne dmuchańce, będą konkursy, zabawy, wata cukrowa, popcorn oraz wiele innych atrakcji, a wszystko to utrzymane w stylu miasteczka country. Impreza potrwa od 12:00 do 19:00 – każde dziecko będzie mogło wziąć udział w zabawie. W międzyczasie, o godzinie 16:00, w Sali Widowiskowej nowego Domu Kultury zostaną uhonorowane osoby, które mogą pochwalić się wybitnymi zasługami dla Miasta Augustowa. 

Gwiazda Dni Augustowa 2022 

Czas na gwiazdę, którą wybrali mieszkańcy! W niedzielę, o godzinie 20:00, w samym sercu Augustowa – na Rynku Zygmunta Augusta wybrzmią dźwięki znanych wszystkim hitów polskiego rocka. Specjalnie dla augustowian zagra zespół Lady Pank, o którego występie kilka miesięcy temu zdecydowali mieszkańcy podczas głosowania. To wydarzenie na pewno na długo zostanie w Waszej pamięci! Koncert Lady Pank poprzedzi występ zespołu THE BOARS, który wprowadzi publikę w rockowy nastrój i zaprezentuje swoje autorskie utwory.

Pełen program Dni Augustowa poniżej:

27.05 – PIĄTEK

15:00 Otwarcie wystawy exlibrisów z kolekcji Juliusza Szczęsnego Batury (Urząd Miejski, ul. Młyńska 35)
18:00 Nadanie Praw Miejskich przez Króla Zygmunta Augusta (Rynek Zygmunta Augusta)
18:15 Przekazanie kluczy do bram miasta, wystąpienie Burmistrza Mirosława Karolczuka (Rynek Zygmunta Augusta)
18:30 Występy augustowskich wykonawców (Rynek Zygmunta Augusta)
20:00 THE BACKWARDS – największe przeboje THE BEATLES (Rynek Zygmunta Augusta)

28.05 – SOBOTA

12:00-19:00 „Dzień Dziecka” w Augustowie. Miasteczko w stylu country zaprasza dzieci – dobra zabawa i moc wrażeń gwarantowana (Błonia nad rzeką Nettą)

16:00 Uroczyste wręczenie Medali „Za zasługi dla miasta Augustowa” (sala widowiskowa MDK)

29.05 – NIEDZIELA

15:00 Pozytywny Marsz Kobiet ze Stowarzyszeniem Pozytywka (start z Rynku Zygmunta Augusta)

18:30 THE BOARS (Rynek Zygmunta Augusta)

20:00 Gwiazda wieczoru: LADY PANK

[*as] Urząd Miejski w Augustowie