Masz ciekawy pomysł i chcesz, by Augustów był jeszcze piękniejszy? Do 2 października czekamy na Wasze zgłoszenia w Budżecie Obywatelskim. Razem zdecydujmy, jak będzie wyglądało nasze miasto.


Czym jest Augustowski Budżet Obywatelski?

To specjalnie wydzielona część budżetu Augustowa. Dzięki ABO mieszkańcy mogą dzielić się swoimi pomysłami i bezpośrednio włączyć w rozwój miasta. Zgłaszanie inicjatyw, promowanie ich wśród mieszkańców i wspólny wybór projektów dają możliwość decydowania o tym, jak będzie wyglądała nasza okolica. Z ABO masz realny wpływ na to, co jeszcze zbudujemy w Augustowie.

Mirosław Karolczuk, Burmistrz Miasta Augustowa, zachęca do wzięcia udziału w tegorocznej edycji ABO:

– Mieszkańcy Augustowa słyną już z ciekawych i niecodziennych pomysłów zgłaszanych do Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego. Nie mam wątpliwości, że i w tym roku zobaczymy kolejne kreatywne koncepcje. Jestem dumny ze wszystkich zrealizowanych inicjatyw i cieszę się, że augustowianie tak ochoczo zgłaszają swoje projekty do kolejnej już edycji. Zostały trzy tygodnie, nie zwlekajcie – czekamy na Wasze pomysły! – mówi Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk.

Włącz się w rozwój naszego miasta

Mieszkańcy Augustowa mogą zdecydować, na co zostanie przeznaczone 500 tys zł z tegorocznej puli. Czego Twoim zdaniem brakuje w naszym mieście? Marzy Ci się nowy park, siłownia plenerowa, strefa relaksu? Dzięki Augustowskiemu Budżetowi Obywatelskiemu masz wpływ na to, jak będzie wyglądać nasza okolica. To naprawdę proste!

Harmonogram ABO

 • od 22.08.2022 r. do 04.09.2022 r.
  Akcja informacyjna konsultacji – kampania promocyjno-informacyjna i edukacyjna mająca na celu przybliżenie mieszkańcom idei budżetu obywatelskiego oraz zachęcenie do składania propozycji zadań do niego.
 • od 05.09.2022 r. do 02.10.2022 r.
  Składanie przez mieszkańców Miasta Augustów formularzy zgłoszeniowych propozycji projektów do budżetu obywatelskiego.
 • od 03.10.2022 r. do 27.10.2022 r.
  Proces analizy i weryfikacji złożonych projektów zadań przez Burmistrza Miasta Augustowa; ustalenie listy zadań podlegających głosowaniu.
 • od 28.10.2022 r. do 14.11.2022 r.
  Kampania promocyjno-informacyjna mająca na celu przedstawienie projektów zgłoszonych przez mieszkańców, zasad udziału w głosowaniu oraz zachęcenie mieszkańców do wzięcia udziału w głosowaniu nad wyborem zadań.
 • od 15.11.2022 r. do 28.11.2022 r.
  Głosowanie mieszkańców Miasta Augustowa – konsultacje społeczne.
 • do 09.12.2022 r.
  Ogłoszenie wyników konsultacji budżetu obywatelskiego.

Ty też możesz mieć wpływ na rozwój Augustowa. Działaj razem z nami!

Szczegółowe informacje znajdziesz na www.zmieniamy.augustow.pl lub pod numerem telefonu 87 643 80 65.

[*as] Urząd Miejski w Augustowie