„Praca i pasja!” – to hasło tegorocznej edycji Dnia Osób z Niepełnosprawnością. Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje to wydarzenie we wrześniu.

Każda osoba niezdolna do pracy jest niepełnosprawna, ale nie każda niepełnosprawna jest niezdolna do pracy. Osoby z niepełnosprawnością mogą być aktywne zawodowo i swobodnie funkcjonować w codziennym życiu. I właśnie z myślą o nich Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje Dzień Osób z Niepełnosprawnością.

W całym kraju także w Białymstoku, Suwałkach i Łomży będą odbywały się różne wydarzenia, spotkania i dni otwarte. Będą m.in. stoiska eksperckie pracowników ZUS oraz NFZ, a także dyżur telefoniczny. Dzięki temu uczestnicy, ich bliscy oraz opiekunowie będą mogli uzyskać kompleksowe informacje dotyczące zakresu ubezpieczeń społecznych, czy też jak wygodnie załatwić sprawy w ZUS bez wychodzenia z domu, czy jak założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Będzie można również uzyskać pomoc w wyrobieniu Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, uzyskaniu dostępu do Internetowego Konta Pacjenta, jak również zrobić analizę składu ciała. Dowiedzą się także na jakie świadczenia mogą liczyć osoby z niepełnosprawnością. Wszystkie spotkania mają charakter otwarty, a udział w nich jest bezpłatny.

Link do wydarzeń Oddziału ZUS w Białystok:  wydarzenia DON Białystok

ZUS województwa podlaskiego