6 czerwca Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Augustowie świętowało Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Była to doskonała okazja do przekazania rodzicom zastępczym wyrazów uznania za ciężką pracę i zaangażowanie w wychowanie młodego pokolenia oraz życzeń wytrwałości w wypełnianiu tego niezwykle ważnego zadania.

Podczas uroczystości życzenia do rodziców skierowali: Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski, Dariusz Szkiłądź – Wicestarosta Augustowski oraz Andrzej Zarzecki – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Augustowie.

Podczas festynu dzieci oraz opiekunowie wzięli udział w pokazie ratownictwa wodnego zorganizowanego przez Augustowskie WOPR pod czujnym okiem Prezesa – Marka Opolskiego. Niespodzianką pokazu było pływanie łodziami ratowniczymi po jeziorze Necko, co zachwyciło nie tyko najmłodszych.

Następnie zorganizowano zabawy i atrakcje z animatorkami, w których uczestniczyły dzieci, a także dorośli. Wspólne gry i tańce pozwoliły oderwać się od codziennych trosk i dały dużo radości. Kolejną atrakcją było ognisko z poczęstunkiem.

Dziękujemy serdecznie za przybycie i wspólną zabawę.

Red.

|augustowski.home.pl