We wtorek (7.06) w sali konferencyjnej Augustowskich Placówek Kultury odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji omówili funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, program „Dzielnicowy bliżej nas” oraz aplikację „Moja Komenda”. Obecni na spotkaniu mieszkańcy wskazywali zagrożenia, które obserwują w swoim otoczeniu.

Augustowscy policjanci spotkali się z mieszkańcami, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Debata społeczna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ!” odbyła się w Augustowskich Placówkach Kultury. Podczas spotkania poruszono najważniejsze kwestie dotyczące bezpieczeństwa.

Policjanci przedstawili mechanizmy działania oszustów w internecie, a także podczas rozmowy telefonicznej. Przypomnieli mieszkańcom podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z internetu oraz apelowali o rozsądek podczas podejmowania wszelkich decyzji finansowych. Prelegenci poruszyli również temat włamań do domów, bezpiecznych wyjazdów za granicę szczególnie, że za chwilę rozpoczną się wakacje.

Mundurowi przypomnieli również zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Debata była doskonałą okazją, aby porozmawiać z mieszkańcami o istniejących wokół nich zagrożeniach oraz sposobach ich unikania i eliminowania.

Dziękujemy Augustowskim Placówkom Kultury za wspólne zorganizowanie tego spotkania.

|augustow.policja.gov.pl