W sobotę, 16 lipca o godz. 10:30 na Rynku Zygmunta Augusta w Augustowie, 100 ochotników kończących szkolenie podstawowe w ramach ogólnopolskiej akcji „Wakacje z WOT” złożyło przysięgę na sztandar 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

fot. Zbigniew Bartoszewicz / augustow.org

Uroczystość w Augustowie była 40. przysięga wojskową terytorialsów 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej i ich trzecią przysięgą wojskową w naszym mieście. Ok, 70 osób ze 100, które dziś złożyły przysięgę, to osoby w wieku 18-19 lat. Pochodzą ze wszystkich rejonów województwa podlaskiego.

Dowództwo 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej przy organizacji tego wydarzenia wsparły lokalne samorządy. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Wojskowa z Giżycka.

Na Rynku Z. Augusta w Augustowie mieszkańcy, goście oraz turyści mogli zapoznać się ze sprzętem wojskowym używanym przez Wojska Obrony Terytorialnej oraz 14 Pułk Przeciwpancerny z Suwałk. Wojskowe Centrum Rekrutacji z Suwałk miało swoje stoisko, na którym można było złożyć wniosek o powołanie do służby

„Wakacje z WOT” to ogólnopolski projekt, którego założeniem jest dopasowanie szkoleń kandydatów do służby w okresie wolnym od pracy i nauki. Dzięki temu ochotnicy mogą pogodzić wyzwania wynikające ze służby wojskowej i aktywności zawodowej.

|Bart. / augustow.org

Fotorelacja z tego wydarzenia na naszym profilu facebookowym TUTAJ >>>