Już jutro, 9 października 2022 r. odbędzie się jedno z największych wydarzeń sportowych organizowanych w naszym regionie. O godzinie 12:00 przy Amfiteatrze miejskim w Augustowie wystartuje XI Półmaraton Augustowski. Uczestnicy biegu będą mieli do pokonania trasę o długości 21,0975 km. Wcześniej, bo o godz. 10:00 planowany jest start do X Bieg Charytatywny „BIEGAJĄC POMAGAMY”.

Podczas XI Półmaratonu Augustowskiego prowadzone będą następujące klasyfikacje:

– klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet,

– klasyfikacje wiekowe w kategorii kobiet i mężczyzn: 18-29, 30-39, 40-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70 i starsi.

Dodatkowo prowadzone będą następujące klasyfikacje indywidualne:

– klasyfikacja zawodników z Powiatu Augustowskiego w kategorii K i M;

– Ogólnopolski Bieg Leśników w kategorii K i M.

X Bieg Charytatywny „BIEGAJĄC POMAGAMY” polega na „zbieraniu przebiegniętych kilometrów”. Za każdy przebiegnięty kilometr przez każdą osobę, która stanie na starcie organizator nalicza 10 zł do sumy, która zostanie rozdysponowana na wskazany cel.

Sposób naliczania kilometrów:

· Na trasie biegu, co kilometr będzie stał wolontariusz, który będzie notował dobiegnięcie zawodnika do danego punktu (kilometra),

· Uczestnik biegu może przerwać bieg w dowolnym momencie. Zaliczony będzie ostatni pełny kilometr, zarejestrowany przez wolontariusza na kilometrze,

· Po przerwaniu biegu uczestnik powinien zgłosić się z numerem do biura zawodów,

· Maksymalny dystans do przebycia w biegu charytatywnym wynosi 10.0 km. Maksymalna łączna kwota za przebiegnięcie całego dystansu wynosi 100 zł. Zostanie ona doliczona do całkowitej puli pieniężnej przeznaczonej na charytatywny cel.

Organizator XI Półmaratonu Augustowskiego i Biegu Charytatywnego jest Augustowskie Towarzystwo Pływackie.

W imieniu Organizatorów i własnym zapraszamy do towarzyszenia zawodnikom podczas ich zmagań na trasie oraz gorącego dopingu. Jest to również doskonała okazja do relaksu na świeżym powietrze, w malowniczej scenerii jeziora Necko i rzeki Netta. Właśnie wzdłuż tych akwenów będzie przebiegała trasa biegów.

Zobaczcie, co działo się na trasie i terenach przylegających do niej w roku ubiegłym. 😉

|Bart.