Poznaliśmy kandydatów, którzy wystartują w pierwszych wyborach do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Augustowie. Zainteresowanych namawialiśmy do udziału w tym przedsięwzięciu podczas spotkań w augustowskich szkołach. Teraz czas na prawdziwą kampanię wyborczą, do której kandydaci już mogli przygotować się podczas specjalnych warsztatów. 

Przypominamy, że wybory do MRM odbędą się 4 i 5 kwietnia za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej. To wśród nich są przyszli Radni.

Od czwartku do godziny 15:30 w poniedziałek w Urzędzie Miejskim można było zgłosić swoją kandydaturę do Młodzieżowej Rady Miejskiej. Aby zgłoszenie było ważne musiało znaleźć się pod nim 10 podpisów poparcia. Poznaliśmy oficjalną listę kandydatów, spośród której zostanie wybranych 15 Radnych MRM.

Lista zgłoszonych kandydatów do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Augustowie.

(kolejność losowa)

 1. Julia Simonienko
 2. Kajetan Siemienowicz
 3. Jan Kajetan Bołtralik
 4. Jan Jachimowicz
 5. Martyna Bernatowicz
 6. Julia Wiktoria Kopania
 7. Kinga Chmielewska
 8. Otylia Wasiulewska
 9. Natalia Zedelo
 10. Kewin Polakowski
 11. Karolina Barszczewska
 12. Natalia Skowrońska
 13. Mateusz Skorupa
 14. Kamila Frąckiewicz
 15. Aleksandra Dadura
 16. Sylwia Sztukowska
 17. Oliwia Salik
 18. Julia Smoleńska
 19. Przemysław Stasiulewicz

Czas na kampanię wyborczą!

Teraz czas na prawdziwą kampanię wyborczą, do której kandydaci już mogli przygotować się podczas specjalnych warsztatów odbytych w Urzędzie Miejskim. Przypominamy, że wybory do MRM odbędą się już 4 i 5 kwietnia za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej. 

W głosowaniu online młodzież wybierze spośród siebie 15 przedstawicieli, którzy przez dwa lata będą inicjować przedsięwzięcia i wydarzenia, doradzać Burmistrzowi, wskazywać oczekiwania młodych oraz przedstawiać głos swojego pokolenia. Młodzieżowa Rada Miejska może stać się kuźnią liderów augustowskiej młodzieży. Działalność w Radzie zapewni bezpłatny dostęp do wiedzy, warsztatów i szkoleń. Młodzi aktywiści zdobędą nowe relacje, umiejętności i doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości.


Jak oddać głos w wyborach?

Jeśli uczysz się w augustowskiej szkole i chcesz głosować w wyborach do MRM, ale nie jesteś zameldowany w Augustowie, musisz: pobrać, wypełnić i dostarczyć nam Załącznik nr 4 – czyli zgłoszenie do listy wyborców, który pobierzesz z tej strony: https://urzad.augustow.pl/mrm. Jeśli jesteś zameldowany i uczysz się w Augustowie, nic nie musisz robić – Twoje dane będziemy mieli w systemie i będziesz mógł zagłosować w wyborach online.

LINKI

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Augustowie

https://bip.um.augustow.pl/mlodziezowa-rada-miejska-w-augustowie/lista-zgloszonych-kandydatow-do-mlodziezowej-rady-miejskiej-w-augustowie.html

PLIKI

ZałącznikRozmiar
Plik zalacznik_nr_1_do_zarzadzenia_nr_97.docx14.05 KB
Plik zalacznik_nr_4_do_zarzadzenia_nr_97.docx14.99 KB

|urzad.augustow.pl/