Środki przeznaczone na realizację kolejnej edycji programu Airgustów rozeszły się w rekordowym tempie. Mieszkańcy Augustowa w tym roku otrzymali od Urzędu Miejskiego niemal ćwierć miliona złotych w dofinansowaniach, które przeznaczyli na wymianę źródeł ciepła na bardziej ekologiczne. Ogromne zainteresowanie augustowian sprawiło, że Burmistrz Mirosław Karolczuk, jeszcze w czasie trwania programu postanowił przeznaczyć na dotacje dodatkowe 74 000 zł.

– Jestem dumny, że nasz autorski program cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Po zwiększeniu kwoty na jego realizację, wpłynęło do nas kolejnych 11 wniosków. W sumie zrealizowaliśmy 32 wnioski na kwotę niemal ćwierć miliona złotych.

powiedział Burmistrz Mirosław Karolczuk

W związku z dalej działającym rządowym programem „Czyste Powietrze”, z dniem 27 maja 2022 r. wstrzymujemy nabór wniosków o dofinansowanie wymiany źródeł ciepła w programie Airgustów. Dziękujemy za zainteresowanie naszym projektem i zapraszamy do składania wniosków w ramach programu Czyste Powietrze, który także umożliwia uzyskanie dofinansowań na podobne cele.

[*as} Urząd Miejski w Augustowie