Mówi o tym zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz.

zdjęcie ilustracyjne augustow.org

Na obydwie działki znaleźli się chętni. Mają one charakter produkcyjny. Do przetargu zgłosili się augustowscy przedsiębiorcy. To nas szczególnie cieszy. Z jednej strony fajnie jest jak pozyskuje się inwestorów z zewnątrz i właśnie część terenów oni nabyli. Z drugiej strony jednak miło jest, jak nasi inwestorzy chcą się rozwijać, bo to tak naprawdę buduje Augustów.

Do tej pory w Strefie Aktywności Gospodarczej miasto sprzedało 9 działek. Jedną wydzierżawiło Polskiej Spółce Gazownictwa. Pozostały jeszcze tylko dwie działki. Miasto musi je sprzedać do maja 2023 roku.

Na prawie czterohektarową działkę usługową można jeszcze wpłacać wadium. Jest to bardzo ciekawy teren, przyległy do drogi krajowej. Myślę więc, że zarówno ta, jak i ta ostatnia produkcyjna znajdą nabywcę. Obszar ten jest uzbrojony. Są tam doprowadzone wszystkie media. Można prowadzić biznes, a cena w przetargu naprawdę jest bardzo dobra.  

Jedną z dwóch ostatnio sprzedanych działek nabył augustowski przedsiębiorca zajmujący się obróbką metalu. Kolejną – spółka INEES Polska, której właścicielem jest radny Tomasz Dobkowski. Wcześniej jedną nieruchomość w Strefie Aktywności Gospodarczej już kupił.

| red: kap

autor: Marta Sołtys/radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki