Nadleśnictwo Augustów informuje, że Prokuratura Rejonowa w Augustowie w dniu 08.12.2022 r. oficjalnie powiadomiła Nadleśnictwo Augustów o odmowie wszczęcia dochodzenia w sprawie wyrębu drzew na szkodę Miasta Gminy Augustów.

Tym samym nie potwierdziły się rozpowszechniane wcześniej przez niektóre media, gremia i instytucje informacje jakoby Nadleśnictwo Augustów w zamierzony sposób dokonało wyrębu i kradzieży drzew na szkodę Miasta Gminy Augustów.

Na dzień dzisiejszy tj. 13.12.2022 r. na oficjalnym Portalu Urzędu Miasta Augustowa w dziale Aktualności Społeczne nie jest już widoczny tekst pod tytułem „Wyrąbali i ukradli miejskie sosny przy Sanktuarium” zawierający nieprawdziwą, wprowadzającą czytelników w błąd informację co nas cieszy.

Jednocześnie ubolewamy, że na portalu internetowym augustów24.pl, który ma podpisaną umowę na publikację materiałów Miasta Gminy Augustów nadal zamieszczony jest powyższy tekst, a według informacji administratora portalu może być usunięty wyłącznie na wyraźne zlecenie Urzędu Miejskiego w Augustowie.

augustow.bialystok.lasy.gov.pl/