Odśnieżone i posypane ulice oraz chodniki. W Augustowie, w przeciwieństwie do wielu innych miast, drogowcy poradzili sobie z atakiem zimy.

fot. Marta Sołtys

– Jestem bardzo mile zaskoczona, bo jest o wiele lepiej niż w ubiegłe lata. Dzisiaj wyszłam z obawą, że będę musiała przebijać się przez zaspy, a miałam niespodziankę. 

Wicestarosta Dariusz Szkiłądź zapewnia, że wszystkie powiatowe ulice w mieście są odśnieżone.  

– Pogoda bez wątpienia sprawiła nam wiele kłopotu. Jednak, jak mieszkańcy widzą, doskonale sobie radzimy z odśnieżaniem ulic powiatowych. Bardzo intensywnie dziś pracują na nich drogowcy. Mamy 6 pojazdów, które nieustannie są w terenie i odśnieżają miasto. 

Prezes zajmującej się odśnieżaniem miejskich ulic spółki NECKO Krzysztof Poskrobko dodaje, że służby często natrafiają na przeszkody, które utrudniają im pracę.

– Akcja zimowa w tym roku przebiega sprawniej niż rok temu. Jest to związane z nowym sprzętem, który mamy teraz do dyspozycji. Latem zakupiliśmy pługopiaskarkę. Wpływ na to mają również wyremontowane ulice o utwardzonej nawierzchni. Jednak, gdy na danej drodze są zaparkowane po obu stronach samochody, nie jesteśmy w stanie normalnie pracować. Musimy wielokrotnie tam wracać i szukać możliwości przejazdu. 

A to podnosi koszty oraz wpływa na poziom i ilość skarg od mieszkańców.

| red: mik

autor: Marta Sołtys/.radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki