Uwaga! Sezon na koncerty plenerowe pora uznać za otwarty, Augustowskie Placówki Kultury serdecznie zapraszają w sobotę 30 kwietnia, najpierw na kiermasz Majowe Bąki, a potem na dwa energetyzujące koncerty!

O godz. 17:00 na kiermaszowej scenie w Rynku Zygmunta Augusta w centrum miasta staną warszawscy Grzeczni Chłopcy – jazzujący młodzi specjaliści od retro-rytmów i utworów z 20-lecia międzywojennego, świetnie odnajdujący się także we współczesnym repertuarze, ale i w tekstach polskich poetów od Leśmiana po Młynarskiego. Chłopaki rozgrzeją Państwa przed kolejnym tego wieczoru koncertem.

Od godz. 18:30 na Rynku Zygmunta Augusta nadal wybrzmiewać będzie jazzujący swing! Wszystko za sprawą grupy Główny Zawór Jazzu, który łączy pozornie niedostępne wariacje nurtów jazzowych z wszechobecną muzyką pop. Usłyszycie Państwo znane z rozgłośni radiowych polskie przeboje przedstawione są w swingowych aranżacjach, w których dziewięcioosobowy skład z Poznania łamie bariery międzygatunkowe. Przygotujcie się zatem na nietuzinkową mieszankę płynąca pełnią brzmienia wprost przez Główny Zawór Jazzu!

To nie koniec muzycznych wrażeń, bo już w poniedziałek 2 maja zapraszamy Państwa na odnowione podwórze naszego domu kultury (Rynek Zygmunta Augusta 9, wejście od ul. Kościelnej), gdzie o godz. 20:00 w ramach trasy koncertowej Offline Tour zagra Meek, Oh Why? Piosenkarz zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej, czwartej już płyty studyjnej „Offline”. Sam mówi, że inspiracje na jej napisanie zaczerpnął z otaczającej go rzeczywistości i „wrażenia zbliżającego się końca”. Meek, Oh Why? to polski raper, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Zadebiutował świetnie przyjętym albumem „Księżniczka i buc”, a jego nagrania dotarły do trzydziestego czwartego miejsca na liście przebojów OLiS. Artysta słynie również jako świetny trębacz. Współpracował z takimi osobistościami jak Andrzej Piaseczny, Voo Voo, Seweryn Krajewski czy Pawbeats.

Koncert ten zainauguruje cykl wydarzeń kulturalnych „Granie w Bramie” – więcej szczegółów niebawem, bądźcie Państwo czujni!

Serdecznie zapraszamy, na wszystkie imprezy wstęp wolny.

APK