Wymiana oświetlenia, budowa nowych przyłączy czy naprawa ogrodzeń to inwestycje, które wkrótce mogą zostać zrealizowane na augustowskich Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Aż 70 tys. zł Miasto Augustów przeznaczy na wsparcie rozwoju augustowskich ROD-ów w tym roku. Po dotację Burmistrza mogą wnioskować augustowskie stowarzyszenia ogrodowe od dzisiaj do 11 maja.

zdjęcie ilustracyjne augustow.org


Rozpoczynamy program wsparcia działkowców

Burmistrz Mirosław Karolczuk inauguruje akcję dotacji na rozwój rodzinnych ogródków działkowych.

–  Pomożemy działkowcom i dofinansujemy najpotrzebniejsze dla nich inwestycje na ROD-ach. Mamy nadzieję, że dzięki temu tegoroczne lato na działkach w Augustowie będzie jeszcze przyjemniejsze. – powiedział Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk – Otwieramy program wsparcia działkowców. Te dotacje pozwolą na wiele potrzebnych remontów i inwestycji. Każda z nich nie tylko upiększy ogródki działkowe, ale także ułatwi życie odpoczywającym na nim mieszkańcom Augustowa.


Pieniądze na rozwój

Dzięki przyznanym dotacjom poprawią się warunki korzystania ze wspólnej infrastruktury ogrodowej na ROD-ach w Augustowie. Otrzymane dotacje mogą zostać przeznaczone na zmodernizowanie instalacji elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych i oświetleniowych, a nawet zakup monitoringu.

– Cieszę się, że tego rodzaju wsparcie Ogrodów Działkowych zostało uruchomione. Dzięki środkom Miasta uda się wesprzeć ogrody działkowe w projektach, które są nie tylko istotne dla danej społeczności, ale można je też zrealizować w stosunkowo krótkim czasie. To pieniądze na rozwój ROD-ów czyli pomoc, której dotychczas brakowało działkowcom.  powiedział Dariusz Ostapowicz, Przewodniczący Komisji Rozwoju Rady Miejskiej w Augustowie

W tym roku pierwszy nabór wniosków odbędzie się w terminie od 20 kwietnia 2022 r. do 11 maja 2022 r, a w latach następnych od dnia 1 lutego do 28 lutego danego roku. Wnioski o dotację mogą składać lokalne stowarzyszenia ogrodowe, które prowadzą ROD-y. Wnioski należy złożyć pisemnie w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego, na formularzu, który jest do pobrania ze strony internetowej Urzędu Miejskiego w Augustowie.

(*as) Urząd Miejski w Augustowie