Augustowscy policjanci wraz z innymi służbami wzięli udział w ćwiczeniach obronnych, które odbyły się na terenie Augustowskiego Centrum Edukacyjnego. Ich celem było sprawdzenie gotowości i koordynacji działań różnych służb w przypadku wystąpienia zdarzeń zagrażających życiu wielu osób.

fot. KPP w Augustowie

Dzisiaj na terenie Augustowskiego Centrum Edukacyjnego odbyły się ćwiczenia obronne, w których wzięli udział policjanci prewencji, ruchu drogowego i kryminalni. Ćwiczenia zakładały, że doszło do podłożenia ładunku wybuchowego na terenie szkoły średniej.

Jako pierwsi na miejscu zdarzenia pojawiają się policjanci, którzy zabezpieczają miejsce. Organizują objazdy, kierują ruchem i nie dopuszczają postronne osoby na wydzielony teren. Uczniowie wraz z kadrą pedagogiczną zostają ewakuowani w bezpieczne miejsce. Po chwili na miejsce przyjeżdżają policyjni pirotechnicy, którzy lokalizują podłożony ładunek wybuchowy. W międzyczasie na miejsce dojeżdża Straż Pożarna. Policjanci wyspecjalizowani w neutralizowaniu ładunków wybuchowych zabezpieczają bombę umieszczoną przy automatach ze słodyczami i napojami. Po wszystkim do akcji wkraczają śledczy, którzy gromadzą materiał dowodowy z miejsca zdarzenia.

Tego typu ćwiczenia mają na celu usprawnienie działań różnych służb w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej oraz współpracę z organami administracji publicznej.

| augustow.policja.gov.pl