Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wciąż czeka na dokumentację, która pozwoli uzyskać pozwolenie na tę inwestycję.

zdjęcie ilustracyjne augustow.org

Mówi rzecznik prasowy białostockiej GDDKiA Rafał Malinowski.

– Aktualnie trwają prace nad koncepcją programową uzupełnioną o badania geologiczne na dwóch częściach drogi krajowej nr 16. Chodzi o odcinki: Głęboki Bród – Giby oraz Giby – Ogrodniki. Ma być ona gotowa w czwartym kwartale tego roku. Dzięki temu na przełomie 2022 i 2023 roku złożymy wniosek o wydanie decyzji środowiskowej.

Prace nad kolejnym odcinkiem – w stronę Augustowa są jeszcze mniej zaawansowane.

– Trzecia cześć drogi krajowej nr 16, czyli ta od wsi Głęboki Bród do ulicy Turystycznej, wciąż czeka z rozpoczęciem prac przygotowawczych. Chodzi studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe na wybór wariantu i decyzję środowiskową dotyczącą obwodnicy Augustowa. Zakładamy, że te prace projektowe ruszą w przyszłym roku. Oczywiście, o ile zostanie wydana decyzja środowiskowa dla objazdu Augustowa.

Przypomnijmy, że o przebudowę drogi starały się władze Litwy, które liczą na przywrócenie tam ruchu tranzytowego. Przeciwko temu są jednak mieszkańcy Augustowa i okolicznych wsi. Uważają oni, że dla ciężarówek wystarczy trasa Via Baltica.

| red: mik

autor: Marcin Kapuściński / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki