Ilu augustowian przybyło z rocznika 2021? Jakie imiona rodzice najchętniej wybierali dla swoich pociech? A jakie imiona są najbardziej wyjątkowe? Przeczytaj artykuł i dowiedz się.

Wśród dziewczynek królowała Zuzanna

Najczęściej wybieranym imieniem żeńskim w Augustowie w roku 2021 było imię Zuzanna. Nazwano tak 6 dziewczynek. Na drugim miejscu znalazła się Wiktoria (4), a trzecie miejsce podzieliły między sobą „Oliwia”, „Laura” i „Nela” (3).

Wśród imion chłopców zabrakło wyraźnego faworyta. Każde z imion: Franciszek, Kacper i Fabian otrzymało w 2021 roku czterech chłopców. Popularnością cieszyli się także Jan i Tymon (3).
 
Będą oryginalni
 
Jakie imiona nadano w 2021 roku tylko raz? Swoim, oryginalnym imieniem za kilka lat będą mogli pochwalić się: Jędrzej, Leon, Aleks, Przemysław, Tadeusz i Grzegorz, a także Pola, Barbara, Anita, Krystyna, Iwona i Waleria.
 
Liczba nowych augustowian na podobnym poziomie
 
Mimo, że w Polsce w ostatnich latach odnotowuje się duży spadek liczby nowych urodzeń, to w Augustowie wskaźnik ten utrzymuje się na stałym poziomie. Liczba dzieci zameldowanych w Augustowie z rocznika 2021 to 212, a z rocznika 2020 – 215.

|urzad.augustow.pl/