Augustowscy policjanci zatrzymali 20-latkę i jej o 14 lat starszego wspólnika podejrzanych o kradzieże w augustowskich sklepach. Jednego dnia para z Warszawy „na gościnnych występach” okradła trzy sklepy. Ich łupem padły okulary i konsole o łącznej wartości blisko 3000 złotych. Para usłyszała już zarzuty. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP w Augustowie

W ubiegłym tygodniu dyżurny augustowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży okularów z jednego ze sklepów w mieście. Policjanci z patrolówki jeszcze podczas dojazdu na miejsce interwencji zauważyli parę odpowiadającą rysopisowi. W torebce 20-latki mundurowi znaleźli skradzione okulary o wartości blisko 700 złotych.

Jak ustalili policjanci to nie jedyny „gościnny występ” w Augustowie tej pary. Okazało się, że kobieta i jej 34-letni partner tego samego dnia okradli jeszcze dwa inne sklepy. Ich łupem padły konsole do gier o łącznej wartości ponad 2000 złotych. Mieszkańcy Warszawy noc spędzili w policyjnym areszcie, a następnego dnia usłyszeli zarzuty kradzieży.

Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali skradzione rzeczy, które wkrótce wrócą na sklepowe półki.


Źródło informacji: augustow.policja.gov.pl/