We wtorek (29.03) o godz. 11:00 w Sali konferencyjna Urzędu Miejskiego w Augustowie, odbyło się spotkanie, podczas którego, 9 miejscowości z północnej części regionu otrzymało symboliczne czeki z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów.

zdjęcie ilustracyjne augustow.org

Czeki odebrali przedstawiciele Gmin: Suwałki, Suchowola, Puńsk, Szudziałowo, Krynki, Bakałarzewo, Wiżajny, Goniądz i Augustów. Najwyższe wsparcie w tym gronie otrzymała Gmina Miasto Augustów. Burmistrz Augustowa, Mirosław Karolczuk odebrał symboliczny czek opiewający na kwotę 2.000 000 PLN. Otrzymane fundusze przeznaczone zostaną na działania realizowane na ich terenie. W Augustowie będzie to przebudowa kładek w ciągu pieszo-rowerowym wzdłuż prawego brzegu rzeki Netty.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Wiesława Burnos – Członek Zarządu Województwa Podlaskiego, Adam Andruszkiewicz – Sekretarz Stanu w KPRM, Jadwiga Zabielska – Radna Sejmiku Województwa Podlaskiego, Paweł Wnukowski – Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego i przedstawiciele Gmin, które otrzymały wsparcie.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania video z tego wydarzenia.

|Bart. / Augustow.org