Podlaska policja informuje o tragicznym zdarzeniu, do jakiego doszło dziś w godzinach popołudniowych w Marianowie, gm. Piątnica.

zdjęcie ilustracyjne augustow.org

Ze zgłoszenia jakie wpłynęło do dyżurnego policji wynikało, że na pole spadła motolotnia, w której były 2 osoby. Niestety, mężczyźni w wieku 32 i 53 lat zmarli na miejscu.

Policjanci, pod ścisłym nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegółowy przebieg zdarzenia. W tej chwili nie mogą udzielać informacji na temat.

Źródło informacji: @podlaska.policja

|Bart.


Polskie Radio Białystok pisze na ten temat >>>

8.08.2022, 11:00, akt. 11:12

Policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą postępowanie ws. wypadku motolotni w okolicach Marianowa

Łomżyńska policja prowadzi pod nadzorem prokuratury postępowanie w sprawie wypadku motolotni, do którego doszło wczoraj (07.08) wieczorem w okolicach Marianowa.

Źródło: KW PSP Białystok

Na miejscu zdarzenia była zastępca prokuratora rejonowego w Łomży Alicja Maria Gajdanowicz.

– Śmierć na miejscu poniosły dwie osoby, dwóch mężczyzn z powiatu łomżyńskiego, jeden mężczyzna miał 32 lata, drugi 53. Na miejscu przeprowadzono oględziny, zabezpieczono maszynę, ciała mężczyzny zostały przetransportowane do zakładu medycyny sądowej w Białymstoku. W tej chwili prowadzone jest śledztwo w kierunku wypadku w ruchu powietrznym z udziałem motolotni, w wyniku którego śmierć poniosły dwie osoby – mówi Alicja Maria Gajdanowicz.

Na razie nie wiadomo co mogło być przyczyną wypadku. W ustaleniu tego pomóc ma Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

– Komisja została powiadomiona, na pewno będzie powołany biegły, najprawdopodobniej właśnie komisja również będzie się zajmowała tą sprawą. Wypowiadać się będzie na temat przyczyn tego zdarzenia – mówi Alicja Maria Gajdanowicz.

Jak udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, starszy z mężczyzn to doświadczony pilot motolotni z gminy Piątnica, który z sukcesami startował w zawodach mikrolotowych, młodszy – mieszkaniec Łomży – był pasażerem.

| red: mag

autor: Adam Dąbrowski / radio.bialystok.pl/