Sukces naszych zawodników na Mistrzostwach Świata Masters, które zakończyły się w Bydgoszczy.

Polska była gospodarzem kolejnej edycji największej tegorocznej imprezy rangi Mistrzostw Świata w sprincie kajakowym 2022 ICF MASTERS CANOE SPRINT WORLD i co najważniejsze, wygrała klasyfikację medalową!

Tegoroczna edycja miała szczególny charakter. Zgodnie z decyzją International Canoe Federation (ICF) tytuły mistrzowskie zdobyte w MŚ Masters mają pełną wartość, jak te zdobyte na „normalnych MŚ” a ich zdobywcy mogą się tytułować Mistrzem Świata.

Kto startował? W zawodach uczestniczyło ponad 1000 zawodników reprezentujących prawie 50 krajów w całego świata, którzy ukończyli 35 lat. Tak więc, w mistrzostwach mógł startować „nasz” Adam Wysocki czynny zawodnik, który ukończył 35 lat a wraz z nim Łukasz Grochowski, Marcin Garbacz i Karol Garbacz. Nasi zawodnicy wypadli znakomicie.

I tak:

Adam Wysocki, w bardzo silnie osadzonym dystansie na K1 500 został Mistrzem Świata!

Karol Garbacz zdobył brązowy medal MŚ w K1 500.

W najbardziej obsadzonej konkurencji, gdzie startowało 18 osad, w K4 500, zawodnicy Sparty w składzie: Marcin Garbacz, Karol Garbacz, Adam Wysocki i Łukasz Grochowski zajęli II miejsce zdobywając srebrny medal MŚ.

Ale to nie koniec znakomitych startów naszych zawodników.

Złoty medal w K4 500 w Mix (dwaj mężczyźni i dwie kobiety) zdobyła osada złożona z zawodników Sparty: Marcin Garbacz i Łukasz Grochowski oraz zawodniczki Dojlid Białystok Magda Krukowska i Sandra Skowrońska

Polska łącznie zdobyła 108 medali wyprzedając Ukrainę (27 medali) oraz trzecią ekipę Niemiec,26 medali. Brawo Polska Brawo Sparta!