Niedostępne będą też znajdujące się w budynku siłownia oraz sale treningowych.

fot. Marta Sołtys PRB

Jak tłumaczy pełniący obowiązki dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji Jarosław Borysewicz, spowodowane jest to niezbędnymi naprawami, jakie trzeba wykonać w obiekcie.

– Tak naprawdę przez 20 lat basen nie przechodził gruntownego remontu. Złoża filtrach mają już ponad dwie dekady. Najwyższy czas je wymienić. Zrobimy to, a do tego przeprowadzimy regeneracje filtrów od środka. Trzeba tam usunąć korozje i wszystko zabezpieczyć. Farba, którą to będzie malowane musi przez 14 dni schnąć, aż do pełnego utwardzenia, aby można było zalać ją wodą.

Jarosław Borysewicz dodaje, że prace zostaną wykonane podczas corocznej przerwy, kiedy to zwykle obiekt jest generalnie sprzątany.

– Zawsze przerwa trwała około dwa tygodnie, kiedy basen był gruntownie myty i sprzątany. Malowano wówczas powierzchnie, które tego wymagały. Teraz ten remont będzie dużo większy. Karnety zostaną wydłużone o ten okres, ponieważ przez cały miesiąc wszystko w obiekcie jest nieczynne. Gdy zamkniemy pływalnię, wyłączymy wszystkie urządzenia.

Basen ponownie zostanie otwarty 12 września. 

| red: mik

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki