Inwestycja ta miała być zrealizowana w ramach projektu „Olimpijski Augustów”, na który miasto otrzymało 30 milionów złotych z Polskiego Ładu.

Budynek Sp2 w Augustowie, fot. augustow.org

Jak tłumaczył podczas wczorajszego (27.10) posiedzenia rady miejskiej burmistrz Mirosław Karolczuk, w ostatniej chwili wycofał się wybrany w przetargu wykonawca. 

Nie będzie nowej hali sportowej przy SP nr 2 w Augustowie – relacja Marty Sołtys

– Większość wykonawców zaczeka na możliwość zawarcia z nami umowy. Natomiast nie mamy firmy mającej wybudować halę przy Szkole Podstawowej nr 2. Przedsiębiorca odrzucając naszą ofertę zażyczył sobie tak znacznego podniesienia ceny, że było to niemożliwe. Nie jestem zwolennikiem robienia inwestycji za każdą cenę. 

Pozostałe inwestycje w ramach projektu „Olimpijski Augustów mają być zrealizowane. Chodzi o blok sportowy przy Szkole Podstawowej nr 3, stadion lekkoatletyczny, plac zabaw i pumptrack. Miasto nie straci również 30-milionowego dofinansowania. 

– Cztery inwestycje są na dobrej drodze do zrealizowania. Po rozmowach z ich wykonawcami wiemy, że chcą je zrobić.  Jest szansa, że wykonamy je przy mniejszym zadłużeniu niż to, do którego zaciągnięcia państwa namawiałem. 

Burmistrz zapewnił, że spróbuje znaleźć środki także na budowę hali sportowej przy szkole numer 2. 

| red: mik

autor: Marta Sołtys/radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki