Projekt nowego bloku sportowego w Szkole Podstawowej nr 2 zaprezentował Burmistrz Mirosław Karolczuk na spotkaniu ze społecznością szkolną. Omówiono plany i obecny etap realizacji inwestycji. Uczniowie SP2 nareszcie będą mieli świetne warunki do trenowania i rozwoju.

NIE POZNACIE NOWEJ SP 2. ZAPREZENTOWANO PROJEKT INWESTYCJI

Będzie nowa, ponad cztery razy większa od obecnej, sala z trybunami, a także wielofunkcyjne boisko z bieżnią. Nowa zieleń, drzewa oraz stołówka i winda. Burmistrz ogłosił już przetarg na budowę. Spotkanie w szkole było dobrą okazją do zapoznania się z projektami i wizualizacjami planowanych zmian.

Edukacja to inwestycja

– Cieszę się z naszego dzisiejszego spotkania. To historyczna chwila. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2, której sam jestem absolwentem, poznała dziś projekt całkiem nowego bloku sportowego. Często powtarzam, że edukacja to inwestycja. Nowy blok sportowy w SP2, to całkowicie odmieni oblicze tej szkoły. Wkrótce poznamy wyniki przetargu, a później rozpoczęcie budowy i kompletnie nowego rozdziału w historii tego miejsca – powiedział Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk

– Mnóstwo pracy już za nami. Zgodnie z obietnicą zmieniliśmy plan zagospodarowania przestrzennego. Wykonaliśmy świetny i nowoczesny projekt bloku sportowego i zdobyliśmy finanse na jego budowę. Ogłosiłem już nawet przetarg. Kolejny etap, to wyłonienie wykonawcy i pierwsze wbicie łopaty, na które już niecierpliwie czekam – powiedział Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk

Nowy rozdział w historii

W ramach inwestycji zostaną dobudowane dwie całkowicie nowe części szkoły. To nowa i większa sala gimnastyczna oraz komfortowa stołówka szkolna, nad którą znajdą się szatnie i zaplecze sportowe. Sala będzie ponad cztery razy większa od obecnej i wyposażona w nowoczesnym standardzie, który spełni wymogi pierwszoligowych rozgrywek.

Pojawią się nowe trybuny, które pozwolą rodzicom śledzić rozgrywki swoich pociech, a także komfortowo, całymi rodzinami, kibicować i uczestniczyć w rozgrywkach sportowych.

Nie tylko sala

W ramach inwestycji wykonane zostaną również boiska sportowe na zewnątrz oraz zagospodarowanie terenu wokół szkoły – w tym nowe nasadzenia zieleni. Zaplanowano także budowę części, w której znajdzie się nowa stołówka szkolna. W jasnym, przeszklonym i przestronnym pomieszczeniu dzieci na pewno będą chciały spędzać czas. Nad stołówką znajdą się szatnie i nowe pracownie. Uczniowie będą mieli komfortowe warunki do przebrania się i możliwość bezpiecznego przechowania swoich rzeczy podczas zajęć.

Miasto ogłosiło już przetarg. Kolejne etapy to wyłonienie wykonawcy i start prac.

(*as) Urząd Miejski w Augustowie