Augustowskie Placówki Kultury serdecznie zapraszają na teatralne spotkanie z cyklu Kurtyna w Górę, czyli komedię kryminalną „Niemy Kelner”, która zostanie wystawiony na scenie kina Iskra (ul. 3 Maja 38) 21 marca 2022 o godz. 19:00.

W główne role spektaklu wyreżyserowanego przez Wojciecha Malajkata wcielą się Piotr Szwedes i Mikołaj Roznerski, a na scenie niesamowita historia będąca połączniem komedii, thrillera i groteski.

Tytułowy Niemy Kelner może jest w każdym w nas… zaprosimy Państwa do pokoju w dziwnym hotelu z dwoma co najmniej dziwnymi gangsterami, gdy na zewnątrz zaczai się świat w postaci tajemniczego „dyspozytora”. Jakże eksploatowany obecnie, zapowiadany już dawno przez Orwella, wszechobecny Wielki Brat.

Para typów podejrzanego autoramentu to intrygujący motyw zarówno filmowy jak i literacki. U Becketta: Vladimir i Estragon, u Quentina Tarantino? A proszę, chociażby w Pulp Fiction: pamiętacie taniec Travolty, psalmy głoszone przez Samuela L. Jacksona, czy też zegarek skrzętnie przechowany w- i po- ojcu Bruce’a Willisa…? Tarantino odrobił lekcje… my je sprawdzamy… Państwo ocenicie… dzięki bohaterom Samoobsługi, Benowi i Gusowi, Tarantino przedarł się wreszcie na scenę, tu, w Polsce.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

APK

– – –

Cena biletu: 50 zł

Rezerwacje i sprzedaż od 1 marca: Miejski Dom Kultury w Augustowie, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59

UWAGA! REZERWACJE WAŻNE PRZEZ 3 DNI