W poniedziałek Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk wspólnie z Ministrem Adamem Andruszkiewiczem przekazali dzieciom nowe komputery. Pieniądze na zakup sprzętu pochodziły z funduszy europejskich. Urządzenia trafiły nieodpłatnie do dzieci z 33 rodzin.

Fot. Urząd Miejski w Augustowie

Nowe możliwości

Dzięki Programowi Operacyjnemu Polska Cyfrowa, Miasto Augustów wsparło kilkadziesiąt rodzin i ułatwiło dzieciom dostęp do nowych możliwości nauki i interaktywnej zabawy. Sprzęt o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych został dziś przekazany mieszkańcom. Prezent w postaci komputera, akcesoriów i niezbędnego oprogramowania ucieszył dzieci oraz młodzież.

– Dziś, wspólnie z Ministrem Adamem Andruszkiewiczem mieliśmy przyjemność wręczyć młodym augustowianom komputery, które będą pomocne chociażby przy nauce. To duże wsparcie dla naszych mieszkańców. Sprzęt został sfinansowany z funduszy europejskich. Nasze spotkanie to kolejny namacalny dowód na to, że jesteśmy skuteczni w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Przypomnę, że rok temu otrzymaliśmy milion złotych w ramach startu programu „Cyfrowa Gmina”. – powiedział Mirosław Karolczuk – Burmistrz Augustowa

Koniec z ograniczeniami cyfrowymi

Celem projektu był zakup komputerów na rzecz 33 dzieci z rodzin, które zamieszkają tereny należące dawniej do tzw. Państwowych Gospodarstw Rolnych. Zakupiony sprzęt został przekazany rodzinom nieodpłatnie, aby dzieci i młodzież mogły rozwijać swoje umiejętności także w obszarze kompetencji cyfrowych. 

| urzad.augustow.pl