Nowoczesne sale, gabinet lekarski, zabiegowy oraz świetlica powstały w ramach modernizacji budynku po byłym internacie. Rozbudowa pozwoli na zwiększenie liczby pacjentów w placówce oraz poprawi jakość funkcjonowania. Realizacja tej inwestycji była możliwa dzięki dofinansowaniu z funduszy europejskich.

Część budynku po starym internacie, w którym znajduje się Zakład Opieki Długoterminowej w Augustowie, zyskała nowy wygląd. Odremontowane zostało całe piętro i łącznik, które do tej pory były wyłączone z użytku.

Przeprowadzono prace remontowe ogólnobudowlane – od rozbiórki, uzupełniania ścian do postawienia nowych ścianek działkowych i wykończenia. Wykonano elewację, instalację kanalizacyjną, wodociągową, a także centralnego ogrzewania. 

– Mamy bardzo długą listę osób oczekujących do przyjęcia. Dzięki tej modernizacji z pewnością polepszy się jakość pobytu pacjentów w placówce. Na pewno będą czuli się tu bardziej swobodnie – mówiła Katarzyna Zielińska, asystent kierownika zakładu.

Powstało pięć nowych sal dla pacjentów, pokój pielęgniarki koordynującej, pokój lekarski, gabinet zabiegowy, świetlica oraz kuchnia. Na nowym oddziale pacjenci będą mogli liczyć na opiekę lekarza chirurgii ogólnej, neurologa psychiatry, terapeuty zajęciowego oraz pielęgniarek i psychologa. 

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Długoterminowej w Augustowie ma pod swoją opieką 62 pacjentów. Otwarcie oddziału, które planowane jest na sierpień br., umożliwi przyjęcie dodatkowych ośmiu osób. 

Koszt inwestycji to blisko 2,5 mln zł, dofinansowanie z funduszy europejskich pokryło ponad 2 mln zł.

Paulina Tołcz
red.: Anna Augustynowicz
fot.: Paweł Krukowski

| wrotapodlasia.pl/