Po solowej ucieczce po zwycięstwo pierwszego dnia ORLEN Wyścigu Narodów sięgnął Duńczyk Morten Nørtoft, który odstawił swoich rywali na ponad 30 sekund. Zaraz po nim na mecie w Białymstoku zameldowali się: Leslie Luhrs (Niemcy) oraz Gleb Karapenko (Estonia). Najlepszym Polakiem okazał się Kacper Gieryk (Reprezentacja Polski).

W trudnych warunkach pogodowych kolarze z 13 drużyn, wyruszyli na blisko 157 kilometrową trasę z Supraśla do Białegostoku.

– Wyścig był od początku bardzo ciężki, tym bardziej nie ułatwiały tego warunki pogodowe. Wiedziałem, że jestem w dobrej formie i mam siłę w nogach, dlatego kiedy poczułem dobry moment zdecydowałem się zaatakować. – mówił o swojej dzisiejszej jeździe zwycięzca Morten Nortoft.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Duńczyk został także liderem klasyfikacji generalnej ORLEN Wyścig Narodów, a reprezentacja Danii okazała się najlepszą drużyną dnia.

– Serdecznie gratuluję zwycięzcy, Mortenowi Nortoftowi, który poradził sobie dzisiaj najlepiej ze wszystkich kolarzy i z dużą przewagą nad resztą zawodników ukończył wyścig w Białymstoku. Ale na pochwałę zasługują także Polacy, szczególnie Kacper Gieryk z reprezentacji Polski, który większość wyścigu utrzymywał się w czołówce i finalnie zakończył na 6. pozycji. Mam nadzieję, że jutrzejszy dzień przyniesie kolejne sportowe emocje. – podsumował zmagania kolarzy dyrektor generalny wyścigu, Czesław Lang.

Jutro o godzinie 8:00 kolarze będą walczyć o zwycięstwo na trasie z Białegostoku do Augustowa. Transmisja na antenie TVP Sport oraz na stronie www.sport.tvp.pl. A jeszcze dziś o godzinie 20:05 na antenie TVP2 wyemitowane będą kroniki sportowe dzisiejszych zmagań kolarzy.

| Lang Team Biuro Prasowe