W Augustowie trwa kampania wyborcza do Młodzieżowej Rady Miejskiej. Już w najbliższy poniedziałek odbędą się wybory do pierwszej augustowskiej Młodzieżowej Rady Miejskiej. Nastolatkowie zabiegają o poparcie swoich rówieśników. 24-godzinne głosowanie odbędzie się za pośrednictwem strony internetowej. Poznajcie kandydatki i kandydatów, spośród których młodzież wybierze swoich reprezentantów.

Wybory od 4 do 5 kwietnia

Wybory rozpoczną się w poniedziałek 4 kwietnia o godzinie 12:00 i potrwają 24 godziny. Spośród 19 kandydatów wybranych zostanie 15 młodzieżowych radnych. Młodzi augustowianie prowadzą kampanię wyborczą, do której mogli przygotować się podczas zorganizowanych w ratuszu warsztatów. Nastolatkowie zabiegają o poparcie swoich rówieśników prowadząc działania w szkołach i w Internecie.

– Kampania nabrała już rumieńców. Mamy fantastyczną grupę kandydatek i kandydatów zabiegających o poparcie. Trzymam kciuki za wszystkich. Lada moment będziemy mieli w Augustowie Młodzieżową Radę Miejską. Cieszę się, bo głos młodych ludzi będzie lepiej słyszalny. – mówi Zastępca Burmistrza Filip Chodkiewicz. 

Jak i gdzie zagłosować?

To proste! Żeby zagłosować potrzebujesz dostępu do Internetu i pięciu minut. Głosowanie online odbędzie się poprzez platformę CitizenLab „Augustów Wybiera”.

Link do platformy znajduje się tutaj: https://augustow-wybiera.citizenlab.co/

Wystarczy, że założysz konto i zalogujesz się na stronie, a później przejdziesz do zakładki „Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Augustowie” i wybierzesz swojego kandydata z listy klikając ikonę kciuka w górę. Na koniec musisz potwierdzić głos podając swój numer PESEL. I gotowe.

Czy mogę głosować?

Głosować mogą augustowianie oraz osoby spoza miasta uczące się w naszych szkołach, jeśli mają od 14 do 19 lat lub są uczniami klasy ósmej.

Jeśli uczysz się w augustowskiej szkole i chcesz głosować w wyborach do MRM, ale nie jesteś zameldowany w Augustowie, musisz: pobrać, wypełnić i dostarczyć nam Załącznik nr 4 – czyli Zgłoszenie do Listy Wyborców, który pobierzesz z tej strony: https://urzad.augustow.pl/mrm

Jeśli jesteś zameldowany i uczysz się w Augustowie, to na pewno znajdujesz się w naszej bazie i będziesz mógł zagłosować w wyborach online.

Możesz też sprawdzić, czy jesteś w bazie wyborców dzwoniąc na numer tel. +87 643 80 65 lub osobiście w pokoju 204 w Urzędzie Miejskim w Augustowie.

Instrukcja głosowania w MRM

Głosowanie za pośrednictwem specjalnej strony internetowej jest łatwe. Instrukcję znajdziesz na poniższym plakacie.

Lista kandydatów do MRM

Oto oficjalna lista kandydatów:

 1. Julia Simonienko – I LO
 2. Przemysław Stasiulewicz – I LO
 3. Julia Smoleńska – II LO
 4. Jan Jachimowicz – II LO
 5. Martyna Bernatowicz – SP 3
 6. Julia Wiktoria Kopania – II LO
 7. Kinga Chmielewska – I LO
 8. Otylia Wasiulewska – ACE
 9. Natalia Zedelo – I LO
 10. Kewin Polakowski – ACE
 11. Karolina Barszczewska – II LO
 12. Natalia Skowrońska – SP 3
 13. Mateusz Skorupa – ACE
 14. Kamila Frąckiewicz – II LO
 15. Aleksandra Dadura – SP 2
 16. Sylwia Sztukowska – I LO
 17. Oliwia Salik – I LO
 18. Jan Kajetan Bołtralik – I LO
 19. Kajetan Siemienowicz – II LO

Pełną listę kandydatów do MRM wraz z krótkimi notkami biograficznymi znajdziesz na podstronie:

https://augustow-wybiera.citizenlab.co/pl-PL/projects/mlodziezowa-rada-miejska-w-augustowie-1

*(as) Urząd Miejski w Augustowie