27.04.2022 r.

Ruch Polska 2050 zyskał kolejną formę działania, niedawno została zarejestrowana partia polityczna pod nazwą: Polska 2050 Szymona Hołowni. 27 marca br. w Warszawie odbył się I kongres partii, a 27 kwietnia w Białymstoku został ogłoszony proces budowy struktur lokalnych.

Województwo Podlaskie ma swoją reprezentację w ogólnopolskim zarządzie partii. Jest nim Maciej Żywno, były wojewoda podlaski, strażak ochotnik, Pełnomocnik PL2050 ds. Samorządu, społecznik. Już od dwóch lat jesteśmy mocno obecni w wielu powiatach w regionie, ale dotąd opieraliśmy się o siły społeczne. Teraz mamy strukturę polityczną, którą dzisiaj zaczynamy budować formalnie.

Pełnomocnikami zarządu ogólnopolskiego w województwie podlaskim, odpowiedzialnymi za rozwój politycznej strony są Łukasz Nazarko, były lider Polska 2050 Podlaskie, Marek Sakowicz, zaangażowany w Ruch od strony politycznej.

Ich dążeniem jest, by w ciągu roku doprowadzić do wyborów władz partii w regionie.

Wspomagać pełnomocników będzie Adam Kujawa, koordynator regionu ds. włączania społecznego, który ma dbać, by część polityczna nie zamykała się na każdą aktywną osobę, chcącą współpracować w ramach partii.

Jesteśmy na jednej wielkiej budowie, jaką jest partia Polska 2050 Szymona Hołowni, a żadna porządna budowa nie może się obejść bez obecności architekta. Tak się składa, że z zawodu jestem architektem – mówił Łukasz Nazarko. – Bardzo duża praca przed nami, aby zmienić postrzeganie partii politycznych w naszym kraju, w naszym województwie.

Swoje doświadczenie działalności politycznej będę wykorzystywał na rzecz budowania silnych struktur partii Polska 2050 Szymona Hołowni – zapewniał Marek Sakowicz. – Skoro jest potrzebny architekt, jest też potrzebny kierownik budowy, więc będziemy tworzyli tandem, który doprowadzi mam nadzieję, do stworzenia trwałego obiektu.

Panowie zapewniali o swoim zapale oraz podkreślali, że swoje działania zaczynają na bazie istniejących już zespołów współpracujących samorządowców, członków Stowarzyszenia, którzy chcą się rozwijać w partyjnej działalności. Celem jest zbudowanie struktur na wszystkich poziomach samorządu terytorialnego.

Deklarując budowę partii, Maciej Żywno zapewnił też, że struktury Stowarzyszenia, czyli działalności społecznej Ruchu oraz Strategii 2050, czyli działalność ekspercka będzie dalej się rozwijać. Partia musiała powstać, bo w Polsce pewne obszary rzeczywistości do zmiany wymagają struktur politycznych. Budując tę strukturę uzupełniamy całą strukturę Ruchu społecznego i jego skuteczności. Domykamy zatem naszą gotowość na wybory parlamentarne, jak również na samorządowe. Należy też powiedzieć, że deklarujemy otwartość na współpracę z różnymi ruchami społecznymi, organizacjami i osobami, które będą chciały z nami zmieniać miasto Białystok, region i kraj na lepsze – mówił Maciej Żywno.

https://fb.watch/cFmjcRShV_/

STOWARZYSZENIE POLSKA 2050