Pierwsza Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej już za nami 

fot. Zbigniew Bartoszewicz augustow.org

Ten dzień bez wątpienia przejdzie do historii naszego miasta. 14 czerwca odbyło się pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Augustowie. Młodzi Radni dojrzale i z dużym zaangażowaniem odbyli pierwsze obrady.


Uroczyste ślubowanie

Sesję otworzyła Przewodnicząca Rady Miejskiej Alicja Dobrowolska po czym przekazała głos tymczasowemu Przewodniczącemu Przemysławowi Stasiulewiczowi, który uzyskał w wyborach największą liczbę głosów. Młodzieżowy Radny odczytał rotę ślubowania: „…”, po czym każdy z Młodych Radnych, przed przystąpieniem do wykonywania mandatu, złożył oficjalne ślubowanie.

Po ślubowaniu gratulacje i pamiątkowe listy gratulacyjne młodzieżowym Radnym przekazał Burmistrz Mirosław Karolczuk.

– Jestem dumny, że augustowska młodzież włącza się w misję rozwoju naszego miasta. Życzę Wam samych owocnej kadencji i dobrej współpracy na rzecz Augustowa – powiedział Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk

Za prezydialnym stołem

Podczas inauguracyjnej sesji odbyły się także wybory Prezydium Rady. W tajnym głosowaniu młodzieżowi Radni zadecydowali, że funkcję Przewodniczącego powierzą Janowi Jachimowiczowi z II Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii i Polaków na Świeciezaś Wiceprzewodniczącą została Kinga Chmielewska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Grzegorza Piramowicza.
Młodzi, ambitni i pełni zapału Radni oficjalnie rozpoczęli swoje urzędowanie. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

[*as] Urząd Miejski w Augustowie

Galeria zdjęć TUTAJ >>>

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.5318262048240031&type=3