Chodzi o renowację bulwarów nad Nettą. Miastu nie udało się wyłonić wykonawców w pierwszym przetargu, gdyż złożone oferty znacznie przekraczały zaplanowaną na ten cel kwotę.

zdjęcie archiwalne / augustow.org

Jak mówi zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz, jest to 3,5 miliona złotych.

– Przetarg był podzielony na dwie części. Pierwsza to przebudowa kładek, a druga to przestrzeń rekreacji przy ulicy Portowej. Na mostki przewidywaliśmy 1,8 miliona złotych, a na ten plac 1,7 miliona złotych. Złożone oferty znacznie przewyższały te kwoty. W obu przypadkach proponowano ponad 2 miliony złotych. Jeden wykonawca zażądał nawet ponad 4 miliony złotych. Ponowimy zamówienie i dalej będziemy szukać firmy, która to wykona.

Do likwidacji są dwa mostki usytuowane wzdłuż Netty. Jeden przy hotelu Karmel, drugi przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym.

– Mostki te, na które wchodzi się po schodach mają zostać zamienione na zwodzone kładki, które będą dostępne z poziomu chodnika. Będzie można łatwo po nich przejechać rowerem lub wózkiem dziecięcym. Dzięki temu osoby niepełnosprawne wreszcie będą miały normalny dostęp do bulwarów. Drugim elementem inwestycji jest stworzenie strefy rekreacyjnej przy ulicy Portowej – w miejscu, gdzie jest napis Augustów. Mają pojawić się tam dodatkowe ławeczki i daszki, miejsca spotkań i stacje obsługi rowerów. 

Po drugiej stronie rzeki mają powstać nowy plac zabaw i pumptrack. Na tę inwestycję miasto otrzymało środki z Polskiego Ładu. 

| red: mik

autor: Marta Sołtys/radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki