23 stycznia br.  Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Karsnoborki gm. Sztabin.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej zastano rozwinięty pożar drewnianego budynku mieszkalnego w którym dach uległ wskutek pożaru częściowemu zawaleniu. W zdarzeniu została poszkodowana jedna osoba zamieszkująca budynek, która do czasu przyjazdu Pogotowia Ratunkowego była pod opieką strażaków.

W działaniach udział brały 2 zastępy z JRG Augustów, zastęp z OSP Krasnybór, OSP Jastrzębna Pierwsza, OSP Sztabin, łącznie 27 strażaków, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Do podobnego zdarzenia doszło w miejscowości Biernatki gm. Augustów. Zastano tam objęte pożarem poddasze budynku mieszkalnego. Osoba zamieszkująca budynek zdołała się ewakuować przed przybyciem zastępów straży pożarnej.

Strażakom udało się ograniczyć pożar do części poddasza i uratować pozostałą część budynku. W działaniach udział brały 3 zastępy z JRG Augustów, zastęp z OSP Jeziorki, OSP Topiłówka, OSP Pruska Wielka, OSP Jabłońskie, łącznie 35 strażaków oraz Policja.

Komenda Powiatowa PSP w Augustowie apeluje o ostrożność i czujność w okresie grzewczym, rekomenduje zakup i montaż w budynkach autonomicznych czujek tlenku węgla i dymu.  Dostępne na rynku urządzenia w porę ostrzegą nas o niebezpieczeństwie zapobiegając tragedii.

Opracował: mł. kpt. Marek Matyskiel

Zdjęcia: asp. sztab. Krzysztof Waszkiewicz

|Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie