27-29 maja, to był pracowity weekend dla Zespołu Tańca Ludowego „Bystry”. 

fot. ZTL Bystry

27.05. zespół wziął udział w XXII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier 2022”. Zdobył tu Srebrną Muszelkę Wigier oraz Statuetkę – Nagrodę specjalną im. Jadwigi Tylenda w kategorii taniec, a w sobotę wystąpił na koncercie laureatów, który to był nagrywany przez TVP.

Oj to nie koniec radości. Otóż, w sobotę o godzinie 16.00 w Miejskim Domu Kultury z rąk Burmistrza Miasta Augustowa oraz Przewodniczącej Rady Miasta Zespół Tańca Ludowego „Bystry” odebrał Medal za zasługi dla miasta Augustowa.

Natomiast w niedzielę 29 maja, „Bystry” uczestniczył w Ogólnopolskim Przeglądzie Folklorystycznym PODLASKA SCENA FOLKLORU w Bielsku Podlaskim.

 Po pierwszej selekcji wideo, do finałowego konkursu Podlaskiej Sceny Folkloru zakwalifikowano 11 prezentacji, które poddane były konkursowej ocenie znakomitego jury. Przewodniczyła mu p. Wioletta Milczuk, wieloletnia tancerka i pracownik ZPiT MAZOWSZE.

W konkursie zajęliśmy 2 miejsce! Oraz nagrodę Specjalną w postaci zaproszenia do zwiedzania oraz zajęć Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Tuż po Zespole Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”.

Oby więcej takich weekendów przed nimi J

| Halina Poźniakowska