Pierwszy seans filmowy w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Kinochłon”, fani i sympatycy kina obejrzeli w październiku 2012 r. Szerokim echem odbiła się otrzymana przez DKF „Kinochłon”, 2 lata później, Nagroda Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „Najlepszy Dyskusyjny Klub Filmowy” za działalność w 2014 roku. Od tamtej pory „Kinochłon” – ludzie zaangażowani w jego działalność, dokładają starań, aby serwować swojej widowni to, co najlepsze.

Lista gości, którzy przyjęli zaproszenia do udziału w spotkaniach, to najlepsze potwierdzenie poziomu oferty „Kinochłona”. Znajdziemy na niej nazwiska czołowych krytyków filmowych w naszym kraju, reżyserów, twórców kina, dziennikarzy filmowych i aktorów. Spotkania z udziałem tych ostatnich cieszą się chyba największą popularnością.

W ramach działalności DKF-u organizowane są coroczne przeglądy filmów – najciekawszych filmów Festiwalu Filmowego w Gdyni „3xGdynia”, oraz „Kinogranie”, czyli przegląd filmów o tematyce muzycznej.

„(…) Programem tegorocznych obchodów chcemy podziękować naszym widzom, naszym klubowiczom. Chcemy podziękować osobom, które były na naszych spotkaniach raz czy 2 razy. Chcemy podziękować naszą ofertą osobom, które nie są kinomanami …

Powiedział podczas naszej rozmowy Bartek Świerkowski z Rady Programowej DKF „Kinochłon”.

W jaki sposób? O tym w nagraniu audio niżej 😉

Program obchodów 10-Lecia działalności DKF „Kinochłon” zamieścimy wkrótce na naszej stronie w dziale Wydarzenia.

|Bart.