Augustowskie Placówki Kultury zapraszają na sztukę, która wprost ze słynnej londyńskiej sceny – Royal National Theatre trafi na ekran kina Iskra w Augustowie – tak zapowiada się kolejna odsłona teatralnego cyklu „Kurtyna w Górę”.

W czwartek 31 marca o godz. 18:30 rozpoczniemy w kinie retransmisję spektaklu „Prześwit” w reżyserii Stephena Daldry’ego.

Co zobaczymy na ekranie? -Pewnego przenikliwie zimnego londyńskiego wieczoru nauczycielce Kyrze Hollis nieoczekiwaną wizytę składa jej były kochanek Tom Sergeant, spełniony i charyzmatyczny restaurator, któremu niedawno zmarła żona. Z upływem chwil oboje próbują rozbudzić niegdyś namiętny związek, żeby tylko znaleźć się w niebezpiecznej walce przeciwstawnych ideologii i wzajemnych pragnień. Grający Toma Bill Nighy w wywiadzie z Sarah Crompton powiedział: „Tego wieczoru spędzisz z nami wiele godzin, mam nadzieję, że będziesz poruszona głęboko ludzkimi tematami, będziesz rozerwana i zmuszona do śmiechu. A na koniec będziesz jeszcze bardzo głodna”.

Autorem sztuki jest David Hare – ceniony dramaturg i reżyser, autor scenariuszy m.in. do „Godzin” i „Lektora” Stephena Daldry’ego. Natomiast w rolach głównych zobaczymy Billa Nighty’ego („Hotel Marigold”, „Dumni i wściekli”) i Carrey Mulligan („Drive”, „Wielki Gatsby”).

Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition. Spektakl dla widzów od lat 15.

Wspaniała, cyfrowa jakość dźwięku i obrazu, a wszystko dostosowane do ekranu kinowego i opatrzone polskimi napisami daje nam szansę do spotkania z wielką teatralną sceną światowej sławy – serdecznie zapraszamy.

APK

– – –

Czas trwania: 160 minut (z przerwą)

cena biletu: 20 zł

sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59