Mieszkańcy mają do rozdysponowana 500 tysięcy złotych.

fot. augustow.org

Jak mówi kierownik wydziału spraw społecznych i administracyjnych urzędu miejskiego Michał Kotarski, wszystkie wybrane projekty zostaną zrealizowane w przyszłym roku.

– Augustowianie projekty mogą zgłaszać do 2 października. Zachęcamy do tego, by były to przede wszystkim pomysły inwestycyjne, ale mogą być również tak zwane miękkie. Można to zrobić poprzez stronę internetową: www.zmieniamyaugustow.pl, a także w tradycyjny sposób, czyli poprzez biuro klienta. Dobrze, by były to projekty, które będą służyć mieszkańcom całego miasta, bądź danej dzielnicy Augustowa.   

Michał Kotarski przypomina, że projekty muszą spełniać określone wymagania.

– Trzeba najpierw wykonać rozeznanie cenowe oraz kosztorys, które pomogą oszacować wartość takiego projektu. Pomysłodawca musi również sprawdzić, czy działka, na której chce to wykonać należy do miasta. Takie informacje można uzyskać w ratuszu. Ważne jest, by jedno zgłoszenie zmieściło się w kwocie 400 tysięcy złotych. Aby udowodnić, że dany pomysł jest potrzebny społeczeństwu, musi się pod nim podpisać 15 augustowian. 

Do połowy listopada mieszkańcy będą mogli promować swoje pomysły. Wówczas rozpocznie się głosowane. Zwycięskie projekty augustowianie poznają 9 grudnia.

| red: mik

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki