Już w najbliższą sobotę, 9 lipca o godz. 19:00 uroczystość oficjalnego odsłonięcia rzeźby i multimedialnej ławeczki Marii Koterbskiej, która ma upamiętnić niekwestionowaną damę i legendę polskiej piosenki oraz jej największe przeboje. Ławeczka Marii Koterbskiej, która będzie odgrywać przechodniom największe przeboje artystki, stanie na tarasie widokowym nad jeziorem Necko. Wieczór umili koncert Natalii Zastępy, która na tę okazję przygotowała muzyczną niespodziankę. Zapraszamy!

Maria Koterbska rozsławiła Augustów

– My augustowianinie, jesteśmy Pani Marii Koterbskiej winni uhonorowanie. Przysłużyła się promocji Augustowa i temu, że wszyscy w Polsce Augustów bardzo dobrze znają, kojarzą właśnie z „Augustowskimi Nocami”. Od prawie czterech lat mamy już w Augustowie ławeczkę Beaty z Albatrosa, bohaterki innego przeboju, który rozsławia miasto. Teraz pora przypomnieć o kolejnej uznanej postaci. – mówi Burmistrz Mirosław Karolczuk

Augustowskie Noce na tarasie widokowym nad Neckiem

Ławeczka Marii Koterbskiej, która będzie odgrywać przechodniom największe przeboje artystki, stanie na tarasie widokowym nad jeziorem Necko.

– Rzeźba oraz multimedialna ławeczka Marii Koterbskiej stanie w przepięknym, wręcz widokówkowym miejscu nad jeziorem Necko, które każdy powinien zobaczyć o zachodzie słońca i w akompaniamencie „Augustowskich Nocy”. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców na tę uroczystość! – zaprasza Burmistrz

Zaśpiewa Natalia Zastępa

Wieczór umili koncert Natalii Zastępy, która na tę okazję przygotowała muzyczną niespodziankę. Natalia Zastępa to finalistka pierwszej edycji programu The Voice Kids oraz finalistka programu The Voice of Poland.

Rozpoczęcie uroczystości zaplanowano o godz. 19:00 w sobotę 9 lipca 2022 roku na tarasie widokowym nad jeziorem Necko.

| urzad.augustow.pl