W imieniu Stowarzyszenia Pozytywka oraz własnym serdecznie zapraszamy na charytatywny pokaz filmu „Elegia” (2008, reż. Isabel Coixet, wyst. Penélope Cruz, Ben Kingsley).

Gościem specjalnym spotkania będzie Dyrektor Białostockiego Centrum Onkologii Pani Magdalena Borkowska. Spotkanie to poprowadzi Pan Bartek Świerkowski. W klimat filmu wprowadzi nas Monika Dobrowolska swoją autorską piosenką „BYĆ”.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie zbiórka na rzecz leczenia Janiny Osewskiej.

Film „Elegia” to intymna historia, która prowokuje odbiorcę do refleksji nad tym, co przemija i co zdaje się być wieczne. Pozwala zderzyć się z bezlitosnym upływem czasu i poczuciem przemijania. Wspólnie z bohaterami odczuwamy żal za utraconą młodością, urodą, zdrowiem. Jednak obraz stworzony przez reżyserkę Isabel Coixet ukazuje również niezwykle intymne relacje z drugim człowiekiem. Wartości takie jak przyjaźń, miłość, umiejętność zbliżenia się do innej osoby, pozwalają bohaterom przetrwać najtrudniejsze momenty życia. Pragniemy sprowokować widownię do zdefiniowania na nowo piękna kobiety, która staje w obliczu choroby nowotworowej wkradającej się w życie bohaterki tak podstępnie i niespodziewanie jak to zazwyczaj bywa. Wspólnie zastanowimy się nad tym, w jaki sposób to trudne doświadczenie wpływa na poczucie kobiecości i relacje z najbliższymi?

LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA. Wejściówki do odebrania w Miejskim Domu Kultury w Augustowie (Rynek Zygmunta Augusta 9) od 5 października. Odebranie wejściówki obliguje do wrzutki do puszki na rzecz leczenia Jasi Osewskiej.

Organizatorem zbiórki jest Stowarzyszenie Pozytywka.

Serdecznie zapraszamy

|apk.augustow.pl/